به گزارش وب سایت تسنیم از تبریز، به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، محمدرضا زنوزی مطلق مالک باشگاه تراکتورسازی پس از بررسی گزینه‌های مورد نظر در نهایت جرج لیکنز را برای هدایت سرخ‌پوشان انتخاب کرد، لیکنز با یک دستیار در تبریز حاضر می‌شود.

این مربی 69ساله به‌عنوان معمار نسل طلایی فوتبال بلژیک شناخته می‌شود و سوابق زیادی را در کارنامه فنی خود دارد و تاکنون 7 بار به‌عنوان مربی سال بلژیک شناخته شده و در 2 مقطع هدایت تیم ملی بلژیک را عهده‌دار بوده است.

لیکنز در بار اول تیم ملی بلژیک را به جام جهانی 98 رساند و در دومین بار در سال 2010 وقتی که تیم ملی بلژیک در بدترین دوران تاریخ خود به‌سر می‌برد و در رنکینگ جهانی فیفا رتبه حدود 60 را داشت عهده‌دار هدایت این تیم شد و با دعوت از بازیکنانی مانند وینسنت کمپانی، ادن هازارد، لوکاکو، کورتوا، نایگولن و فلیپ دیبروین تیمی تشکیل داد که در آن مقطع رنکینگ تیم‌ملی بلژیک را تا رده 18 جهان ارتقا داد تا حال تیم ‌ملی بلژیک با همین بازیکنان در رده سوم جام جهانی 2018 قرار گیرد.

از سوابق دیگر جرج لیکنز می‌توان به سرمربی‌گری تیم ملی تونس و الجزایر (2 بار) و تیم ملی مجارستان اشاره کرد.

در رده باشگاهی نیز وی سابقه قهرمانی با تیم کلوب بروژ و قهرمانی در جام حذفی و سوپرکاپ ترکیه با ترابوزان اسپور، قهرمانی جام حذفی با تیم سیرکل بروژ، سوپرکاپ بلژیک با تیم اندرلشت و حضور در تیم گنک و لوکرن را که همگی از باشگاه‌های مطرح فوتبال بلژیک هستند در کارنامه دارد.

به گزارش تسنیم جرج لیکنز سرمربی جدید تیم تراکتورسازی با پرواز ساعت 1:20 بامداد دوشنبه، وارد فرودگاه شهید مدنی تبریز می‌شود.

انتهای پیام/ح*

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha