وبسایت نود: علی قربانی تازه‌ترین خرید سپاهان است. گیمکن 194 سانتی‌متری که با وجود گلزنی در دربی تهران و کسب عنوان بهترین گلزن فصل قبل استقلال، هیچ وقت خیلی محبوب سکوها نبود.

چنین گیمکن‌هایی اما همیشه مورد توجه امیر قلعه‌نویی قرار می‌گرفتند. گیمکنی بلند قامت و قدرتمند روی توپ‌های هوایی. علی قربانی هم چنین توانایی‌هایی دارد.

چرا قلعه‌نویی مهاجم سابق استقلال را خرید؟

امیر قلعه‌نویی امروز در توضیح خرید این گیمکن گفت: «خرید قربانی با مطالعه انجام شد و اکثر گل‌هایی که این گیمکن به ثمر رسانده، به عنوان مهاجم سایه و وینگر بوده است. حتی گلی هم که قربانی در دربی به ثمر رساند، به عنوان وینگر چپ گیم می‌کرد. این گیمکن نیازهای ما را برطرف می‌کند».

همین گلی که قلعه‌نویی مثال زده هم قربانی با ضربه سر وارد دروازه پرسپولیس کرد. کی‌روش استنلی فعلا آقای گل لیگ است و خرید جدید سپاهان قرار نیست جای او را تنگ کند، بلکه قلعه‌نویی گفته در پست وینگر یا مهاجم سایه از خرید جدیدش استفاده می‌کند.

خرید قربانی نشان می‌دهد که سرمربی سپاهان خیلی از سجاد شهباززاده رضایت ندارد. در تیمی که مهم‌ترین برنامه گلزنی‌اش استفاده از توپ‌های هوایی است، شهباززاده طبق آمار متریکا در هر مسابقه فقط یک نبرد هوایی پیروز شده و قبل از حریف، ضربه سر زده است.

در حالی که در همین سپاهان 7 گیمکن روی توپ‌های هوایی آماری بهتر از شهباززاده ثبت کرده‌اند. در آن سمت، قربانی دو فصل قبل در استقلال میانگین 3.9 نبردهوایی موفق در هر گیم را ثبت کرده بود. یعنی علی قربانی در تیمی که به اندازه این سپاهان به توپ‌های هوایی متکی نبود، در هر مسابقه 4 برابرِ شهباززاده نبردهوایی برنده می‌شد و بیشتر از هر استقلالی ضربه سر می‌زد.

سپاهان این فصل بیش از 60 درصد نبردهای هوایی‌اش را پیروز شده و با 14 گل بیشتر از هر تیمی روی ضربات سر گل زده است. شهباززاده هم، هر سه گل‌اش را با ضربه سر به ثمر رسانده است، ولی به نظر می‌رسد ژنرالِ سپاهان همچنان از او رضایت کامل ندارد. او روی مهاجمی دست گذاشته که 10 تا از 28 گل‌اش در لیگ برتر را با ضربه سر به ثمر رسانده است تا در نیم‌فصل علاوه بر کی‌روش، یک مهاجم بلند قامت و سرزن دیگر هم در ترکیب داشته باشد.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha