به گزارش گروه بین الملل وب سایت تسنیم ، در این نامه که روز سه شنبه به امضای اسحاق آل حبیب سفیر ایران در سازمان ملل رسیده است، از اظهارات مایک پامپئو به عنوان بخشی از سیاست های آمریکا برای اعمال فشار و تهدیدی عملی برای به راه انداختن جنگ اقتصادی علیه مردم ایران یاد شده است.

نمایندگی ایران در نامه خود به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل تاکید کرده است که اینگونه اقدامات به مثابه مجازات جمعی یک ملت و مصداق بارز نقض اصول بنیادین حقوق بین الملل است.

این نامه با اشاره به این که اعمال مجدد تحریم های آمریکا مانع دسترسی مردم ایران به نیازمندی های اساسی از قبیل دارو و لوازم پزشکی و درمانی می شود، بیان می کند که اقدامات کاخ سفید نمونه بارز جنایات علیه بشریت است.

نمایندگی کشورمان همچنین اقدام آمریکا در اعمال مجدد تحریم های یکجانبه علیه ملت ایران را نقض تعهدات این کشور تحت برجام، قطعنامه 2231 شورای امنیت و حکم دیوان بین المللی دادگستری خوانده است.

این نامه اظهارات پامپئو را نشانه دیگری از سیاست زورگویانه آمریکا دانسته است که هیچ حد و مرز و اصولی نمی شناسد و افزوده است واشنگتن حاضر است علاوه بر مجازات ملت ایران، سایر کشورها را نیز تنبیه کند.

در این نامه تصریح شده است همانگونه که ایران در 40 سال گذشته در مقابل زورگوئی ها و اقدامات غیرقانونی آمریکا مقاومت کرده، در مقابل سیاست های غلط اخیر این کشور نیز مقاومت کرده و سربلند خواهد شد.

نمایندگی ایران در پایان با تاکید بر اینکه سازمان ملل و اعضای آن باید اینگونه اظهارات زورمدارانه مقامات آمریکائی را محکوم کنند، از جامعه جهانی خواسته است تا با ایستادگی در مقابل این سیاست ها که بنیادهای سازمان ملل و چندجانبه گرایی را تهدید می کند، آمریکا را به خاطر سیاست ها و اقدامات غیرمسئولانه، پاسخگو نگه دارند و آن را وادار کنند تا به اصول و اهداف سازمان ملل پایبند باشد.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha