به گزارش گروه بین الملل وب سایت تسنیم ، ژان کلود یونکر در مصاحبه‌ای گفت اتحادیه اروپا در حال همکاری نزدیک با اعضای این اتحادیه و دیگر شرکا در خصوص اتخاذ اقداماتی ملموس برای حفظ همکاری با ایران در بخش‌های حیاتی اقتصادی است.

وی گفت: قابل اعتماد بودن چیزی است که ثبات جهانی را می‌سازد. به همین دلیل است که اروپا باید به موضع خود حتی زمانی که آمریکا به صورت یکجانبه از توافق ایران خارج می‌شود، پایبند باقی بماند. این توافق ممکن است عالی نباشد اما گامی مهم به سوی صلح در منطقه و جهان بود. تا زمانی که ایران پایبند است اتحادیه اروپا نیز به عنوان یکی از معماران برجام بخاطر صلح و امنیت پایبند باقی خواهد ماند. در این خصوص اتحادیه اروپا خواستار حفظ روابط تجاری و اقتصادی با ایران به عنوان نتیجه این توافق است. به همین دلیل ما قانون به اصطلاح مسدود کننده را به روز رسانی و اجرا کرده ایم. با این قانون می‌توانیم پیامدهای تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های اروپایی را که به حق با ایران رابطه تجاری دارند، کاهش دهیم.

 

یونکر تاکید کرد: اتحادیه اروپا در حال همکاری نزدیک با اعضای این اتحادیه و دیگر شرکا در خصوص اتخاذ اقداماتی ملموس برای حفظ همکاری با ایران در بخش‌های حیاتی اقتصادی است. برای مثال ما یک بسته کمکی 18 میلیون یورویی را در اواسط آگوست تصویب کردیم که به ما اجازه می دهد از پروژه‌ها اقتصادی در ایران حمایت کنیم.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha