اسپورت‌سه: روز گذشته محمد سیانکی گیم پرسپولیس و پیکان را از شبکه سه سیما گزارش کرد؛ او در این گیم از اصطلاحاتی استفاده کرد تا خیلی ها انگ پرسپولیسی بودن را بر پیشانی اش بچسبانند و در پایان گیم نیز وقتی از مجید جلالی سرمربی پیکان درباره تعداد کم گیمکنان پرسپولیس سوال کرد، او واکنش نشان داد و سیانکی را فرد رسانه ای هوادار پرسپولیس خواند.

سیانکی در واکنش به انتقادها گفت: «اینکه من طرفدار پرسپولیس هستم نظر برخی از هواداران فوتبال است و به این دیدگاه احترام می گذارم. اما واقعیت این است که وقتی برای استقلال هم گزارش می کنم برخی می گویند سیانکی استقلالی است.»

سیانکی در صحنه گل دوم پرسپولیس که با اشتباه محض دروازه بان پیکان به ثمر رسید، این گل را فوق العاده زیبا خواند و همین مساله به شایعات دامن زد. او در این باره تاکید کرد: «کسی که فوتبال گیم کرده باشد، می داند وقتی گیمکن از آن فاصله و آن زاویه گل می زند، فوق العاده است. حال اینکه دروازه بان اشتباه کرده هم جزئی از فوتبال است. اصلا مگر غیر از این است اگر گلر اشتباه نکند، گلی به ثمر نمی رسد؟ همانطور که روی گل پیکان هم دروازه بان و دفاع پرسپولیس اشتباه کرد. پس باید بگویم گل پیکان گل خوبی نبود؟»

گزارشگر گیم پیکان و پرسپولیس درباره اینکه اعلام کرد «برانکو اگر در بحث باکلاسی کتاب بنویسد پرفروش می شود» خاطر نشان کرد: «من واقعا در همه سال های گذشته از برانکو بی ادبی ندیدم. من که نگفتم او بادانش است تا به کسی بربخورد. گفتم باکلاس است و از نظر من واقعا همیشه باکلاس و باشخصیت بوده است. این را فکر می کنم هر آدمی می تواند روی آن صحه بگذارد.»

سیانکی حرف هایش را اینطور ادامه داد: « با تمام احترامی که برای همه همکارانم قائل هستم اما من مثل برخی گزارشگرهایی که به تازگی به این عرصه ورود کردند و با ادبیاتی غیرمتعارف گزارش می کنند تا مورد توجه باشند کار نمی کنم. من نه ادبیات بدی در گزارش هایم داشتم و نه هوچی گری کردم. به نظر خودم هم یکی از بهترین گزارش هایی بود که دیروز انجام دادم. هرچند که به نظر منتقدان احترام می گذارم.»

وی درباره اینکه مجید جلالی در پایان گیم او را هوادار خواند، خاطرنشان کرد: «من می خواستم به جلالی یک مساله را بگویم اما گفتم شاید حرمتش زیر سوال برود. آقای جلالی در مصاحبه هایش می گوید که برایش معما است چرا پرسپولیسی ها که به دنبالش آمده بودند ناگهان با او به عنوان سرمربی قرارداد نبستند. ایشان خودش هم می داند که استقلال و پرسپولیس جایگاه شان با تیم های دیگری که هوادار ندارند فرق می کند. سرخابی ها پیکان و سایپا وصبای قم نیستند. تیمی که طرفدار نداشته باشد، نفس فوتبال را از بین می برد و در این شرایط برخی مسائل طبیعی است.»

سیانکی همچنین عنوان کرد: «اگر واقع بینانه نگاه کنید، پرسپولیس با بضاعتی که داشت به عنوان نماینده فوتبال مان در آسیا عالی بود. خارج از بحث های رنگی همه ما دوست داشتیم یک نماینده ایران قهرمان شود و فکر می کنم پرسپولیس تا فینال رویایی پیش رفت.»

وی حرف هایش را اینطور به پایان برد: «ما می شنویم که برخی می گویند وقتی فلان گزارشگر گیم را گزارش می کند تیم ما می بازد یا می برد. تا وقتی نگاه ما این است حاشیه ها هم وجود دارد. این نگاه باید عوض شود. در مجموع اگر کم و کاستی در گزارش هایم وجود دارد، سعی می کنم آن را در اینده جبران کنم.»

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha