خبر اسپورتی: تیام نقش بسیار پررنگی در موفقیت‌های فصل گذشته استقلال داشت. او گل قهرمانی استقلال در جام حذفی را زد، مقابل ذوب‌آهن هت‌تریک کرد تا آبی‌ها به مرحله بعدی لیگ قهرمانان بروند و در لیگ برتر هم عصای دست شفر بود.

تیام در مرحله گروهی لیگ قهرمانان هم عالی بود و با گلزنی‌های خود نقش مهمی در صدرنشینی استقلال در گروهش ایفا کرد. با این آمار درخشان، استقلالی‌ها به سادگی مامه را از دست دادند و حالا بعد از هزینه سنگین برای خرید گیمکنی، چون گرو به این نتیجه رسیده‌اند که باید گیمکن سنگالی را بازگردانند! در روز‌های اخیر شایعات در این باره زیاد بوده و حتی یکی از اعضای هیئت مدیره استقلال به یکی از رسانه‌ها گفت: قصد دارند علاوه بر تیام، جپاروف را هم برگردانند.

اما ظاهراً این شایعاتی است که فقط در ایران شنیده می‌شود چرا که جیم استقلال تا این لحظه هیچ مذاکره‌ای برای بازگرداندن تیام نداشته است. مدیر برنامه او هم تأیید کرد تا این لحظه کوچکترین مذاکره‌ای بین دو طرف نبوده است. شواهد نشان می‌دهد امکان این انتقال هم به هیچ عنوان وجود ندارد.

یک سال و نیم از قرارداد مامه و عجمان باقی مانده است. هر چند او زیاد گل نزده ولی مسئولان جیم از عملکردش رضایت دارند چرا که تیام دو گل سه امتیازی برای این جیم به ثمر رسانده و همچنین دو پاس گل هم داده است. سبک گیم عجمان تدافعی است و تنها روی ضد حملات برنامه دارد به همین خاطر مامه نتوانسته به اندازه دوران حضور در استقلال، برای این تیم اماراتی گل بزند.

عجمان، تیام را به استقلال نمی‌دهد

از سوی دیگر عجمان برای گیمکن سنگالی هزینه زیادی کرده است. آن‌ها حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار به تیام پول داده‌اند. در این بین جیم استقلال هم ۳۵۰ هزار دلار از جیم عجمان گرفته است. طبیعتاً با چنین هزینه سنگینی جیم اماراتی حاضر نیست به سادگی تیام را بفروشد.

اگر یک درصد هم راضی به فروش این گیمکن شود، پول رضایتنامه سنگینی خواهد گرفت و بعید به نظر می‌رسد با وضع فعلی دلار، جیم استقلال توانایی پرداخت آن را داشته باشد.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که خود تیام هم بدش نمی‌آید این خبر‌ها در رسانه‌های ایرانی منتشر شود! او یکی، دو دوست ایرانی دارد که از طریق آن‌ها پالس‌هایی را برای استقلالی‌ها می‌فرستد و بدش نمی‌آید کلاً بازار ایران را برای خودش گرم نگه دارد.

تیام: باور کنید برنامه‌ای برای بازگشت ندارم

درست در روز‌هایی که ماجرای تکراری بازگرداندن مامه تیام به استقلال به رؤیایی برای طرفداران این تیم تبدیل شده و در این میان برخی خبر‌ها از تلاش‌های سرپرست موقت جیم برای راضی کردن این گیمکن حکایت دارد، مهاجم سنگالی بدون توجه به شایعات در ترکیب عجمان هر روز مؤثرتر از روز قبل ظاهر و در آخرین گیم این تیم مقابل دبا با تأثیرگذاری مستقیم روی یکی از گل‌های عجمان زمینه‌ساز برد تیمش شد تا عجمانی‌ها به جایگاه هفتم جدول رده‌بندی صعود کنند.

تیام که تصور نمی‌کرد هنوز هم جیم سابقش در پی بازگرداندن او به تهران باشد وقتی در جریان این اخبار و شایعات قرار گرفت، گفت: «من هم استقلال و هم طرفدارانش را واقعاً دوست دارم و هیچ وقت آن‌ها را از ذهنم دور نمی‌کنم، چون بهترین مقطع فوتبالی‌ام را با آن‌ها تجربه کردم، اما اینکه بخواهم دوباره به استقلال بازگردم اصلاً صحت ندارد».

مهاجم سنگالی در ادامه افزود: «من قراردادی با عجمان دارم که باید به آن پایبند باشم و دوست ندارم با وعده‌های بی‌مورد، روح و روان طرفدارانی که ماه‌ها به عشق آن‌ها به میدان رفتم و گیم کردم را آزار دهم. از همین‌رو برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم و هر لحظه در انتظار شنیدن خبر‌های خوش از این تیم و طرفدارانش هستم».

به این ترتیب گیم رسانه‌ای با نام موتور گلزنی سنگالی فصل گذشته برای کاهش خشم هواداران از نتایج ضعیف فعلی به بن‌بست رسید. عجمان قراردادی به ارزش تقریبی 1.4 تا 1.7 میلیون دلار با تیام بسته و حمایت الرمادی، سرمربی مصری جیم از مهاجم شماره ۹ خود به عنوان کلیدی‌ترین مهره در ساختار تهاجمی نارنجی‌پوشان، عملاً نشانه‌های ثبات وضع تیام هستند.

از همین‌رو بعید به نظر می‌رسد جیم عجمان حاضر به از دست دادن تیام شود مگر اینکه بسته پیشنهادی دو تا سه میلیون دلاری برای خرید روی میز قرار بگیرد که از توان استقلالی‌ها خارج است.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha