نوکیا ۹ (Nokia 9) پرچمدار بعدی نوکیا باید باشد که البته هنوز درباره نام آن قطعیتی وجود ندارد ولی ما آن را با این نام صدا می کنیم. شاید نام دستگاه هنوز مشخص نباشد اما مشخصه ثابتی که درباره پرچمدار بعدی نوکیا وجود دارد دوربین پنج گانه آن است که با همکاری زایس توسعه داده شده است. شایعات اخیر نوکیا ۹ تقریبا همسو شده اند و یک طراحی واحد را برای نوکیا ۹ نشان می دهند. امروز رندهای 5K با کیفیت از نوکیا ۹ توسط Onleaks منتشر شده که می توان آن ها را دارای درجه بالایی از اعتبار دانست، پس بیایید با هم به نوکیا ۹ (Nokia 9) با دوربین پنج گانه، اسنپدراگون ۸۴۵ و بدون جک ۳.۵ میلی متری صدا و ناچ سلام کنیم! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید.

همانطور که در این رندر می بینید، همان ۷ دایره روی قاب پشتی نوکیا ۹ (Nokia 9) وجود دارد که ۵ عدد از آن مربوط به دوربین پنچ گانه نوکیا ۹ است، یکی فلاش LED و یکی احتمالا مربوط به فوکوس لیزری است. به هر حال جای دادن ۵ دوربین روی قاب پشتی یک موبایل نیاز به طراحی ویژه ای دارد در غیر این صورت خیلی غیر قابل درک می شود. به نظر می رسد که این دایره ها کمی برجسته هم هستند. شاید بد نباشد اشاره کنیم که دوربین سلفی نوکیا ۹ تکی خواهد بود.

همانطور که دقت می کنید همانند شایعه قبلی نوکیا ۹ روی قاب پشتی خبری از حسگر اثرانگشت نیست و این یعنی احتمالا حسگر اثرانگشت با نمایشگر یکپارچه شده باشد، چون روی نمای جلویی نیز خبری از حسگر اثرانگشت نیست و لبه ها نیز جایی برای آن ندارند.

همانطور که حتما تا به حال دقت کرده اید، نمایشگر نوکیا ۹ بدون بریدگی نمایشگر یا همان ناچ طراحی شده است که این بیشتر به تلاش نوکیا برای حفظ اصالت باز می گردد. البته که HMD در میان رده های نوکیا تعداد قابل توجهی در سری نوکیا ایکس (Nokia X) موبایل با بریدگی نمایشگر ارایه کرده است اما هنوز در پرچمدارهای این شرکت شاهد حضور ناچ نیستیم.

درباره نمایشگر صحبت شد و بد نیست بدانید نمایشگر نوکیا ۹ یک نمایشگر با پنل AMOLED خواهد بود که اندازه ۵.۹ اینچی دارد و رزلوشن QHD+ برای آن عنوان می شود. همانطورکه حدس زده اید، نسبت تصویر نمایشگر 18:9 است. در این رندرها به نظر می رسد حاشیه پایین کمی از حاشیه بالا بیشتر است.

نوکیا ۹ (Nokia 9)

نوکیا ۹ (Nokia 9)

گفتیم ناچ در نوکیا ۹ به دلیل حفظ اصالت طراحی وجود ندارد اما دلیل نمی شود که جک ۳.۵ میلی متری حذف نشود! در حقیقت نوکیا ۸ سیروکو نیز جک ۳.۵ میلی متری صدا ندارد. طراحی کلی فریم دور نوکیا ۹ ما را ناخودآگاه به یاد طراحی ال جی جی ۶ می اندازد و نمی دانیم این احساس در شما هم وجود دارد یا نه.

ابعاد نوکیا ۹ (Nokia 9) برابر 155 در 75 در 7.9 میلی متر است. با توجه به اینکه گفته می شود باتری نوکیا ۹ (Nokia 9) برابر ۴۱۵۰ میلی آمپر است، این ابعاد با وجود دوربین پنچ گانه منطقی به نظر می رسد.

نوکیا ۹

نوکیا ۹

مشخصات سخت افزاری نوکیا ۹ اما شاید کمی ناامیدکننده باشد چون خبری از چیپست بعدی کوالکام که این روزها با نام اسنپدراگون ۸۱۵۰ شناخته می شود، نیست و اسنپدراگون ۸۴۵ برای نوکیا ۹ احتمال داده می شود. این خوب نیست و سبب فروش پایین آن خواهد شد مگر اینکه نوکیا دست بجنباند و نوکیا ۹ را در CES 2019 رونمایی کند تا بهانه نرسیدن به چیپست اسنپدراگون ۸۱۵۰ را به عنوان یک دلیل آبرومند داشته باشد، هر چند که این از فروش کم نوکیا ۹ به دلیل سخت افزار قدیمی پیشگیری نمی کند.

در ادامه گالری تصاویر رندر نوکیا ۹ را با هم خواهیم دید:

نظر شما چیست؟ نوکیا ۹ (Nokia 9) را می پسندید؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha