احمد حکیمی‌پور، دبیرکل حزب اراده ملت، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب وب سایت تسنیم، با انتقاد از روند انتخاب شهردار تهران، گفت: متاسفانه بسیاری از اشخاصی که نامشان در بین گزینه‌های تصدی شهرداری تهران بود، از این موضوع اطلاعی نداشتند؛ ای کاش پیش از اینکه اسامی نامزدهای شهرداری اعلام می‌شد، در قالب جلساتی خصوصی،‌ نظر این اشخاص درباره پذیرش سمت شهرداری تهران گرفته می‌شد.

وی افزود‌: تنها دستاورد رویه کنونی شورای شهر برای انتخاب شهردار جدید حاشیه، خبر و جنجال پیرامون مدیریت شهری است.

دبیرکل حزب اراده ملت با اشاره به ویژگی‌های فردی که به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب می‌شود، تصریح کرد: باید فردی به عنوان شهردار تهران انتخاب شود که علاوه بر شناخت کافی بر بدنه شهرداری، ارتباط بین شورای شهر و شهرداری را به خوبی تنظیم کند. انتقادی که به شورای شهر پنجم وارد است و در گزارشات سازمان بازرسی هم به آن اشاره شده، عدم تنظیم روابط میان شهرداری و شورای شهر است؛ البته این موضوع تنها محدود به شورای پنجم نمی‌شود و در دوره‌های گذشته نیز این اشکال وجود داشت.

حکیمی‌پور با انتقاد از طولانی شدن روند انتخاب شهردار جدید تهران گفت: مردم تهران با این هدف در انتخابات ساعت‌ها در صف ایستاده و به لیست واحدی رای دادند که اعضای منتخب شورای شهر، مدیریت شهر تهران را ساماندهی کنند، اینکه اعضای شورای شهر چگونه شهردار تهران را انتخاب می‌کنند اهمیتی برای مردم ندارد. متاسفانه امروز  روند کاری شورای شهر به گونه‌ای است که حواشی بر محتوا غلبه شده و اعضای این شورا بیش از اینکه به فکر نتیجه کارها باشند، اسیر  شکل کارها شدند. 

عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه مصالح شهر تهران نباید قربانی کشمکش‌های سیاسی شود، تاکید کرد: در دوره چهارم شورای شهر تهران که کرسی‌های شورا میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان تقسیم شده بود، طبیعی بود که در برخی مسائل اختلافات و رقابت‌های سیاسی مطرح شود اما در دوره پنجم که نمایندگان جریان اصلاحات تمامی کرسی‌های شورای شهر را در اختیار دارند ، دیگر معنی ندارد که  اعضای شورا بر سر انتخاب شهردار اینگونه دچار تضارب آرا شوند.

حکیمی پور در پایان یاد‌آور شد: علی‌رغم اینکه توصیه ما به دوستان شورای شهری مبنی بر صرف نظر از مرحله‌ای کردن انتخاب شهردار نتیجه‌ای نداشته است، درخواست ما از آنها به عنوان یکی از احزاب اصلاح طلب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بررسی دقیق گزینه‌های باقی مانده برای مدیریت شهر تهران است.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha