اسپورت سه: دوران جولن لوپتگی در رئال به هفته دوازدهم نکشید تا او رئال را با افسوس هر چه تمام تر ترک کند.

 فلورینتو پرز در طول دوران ریاست خود در سالن اجتماعات سانتیاگو برنابئو ، با مربیان بزرگی قرارداد منعقد کرده است که هر کدام از مربیان پس از مدتی به دلایلی ، دورانشان در رئال به انتهای راه خود رسید و رئال مادرید را ترک کردند که از میان همه آنها می توان به دل بوسکه ، کاماچو، ژوزه مورینیو، کارلو آنچلوتی کارلوس کی روش و زیدان اشاره کرد.

او در آخرین انتخاب خود هم به عنوان سرمربی ، جولن لوپتگی ، سرمربی وقت تیم ملی اسپانیا را با حاشیه های فراوان برای فصل 2018/2019 به خدمت گرفت .

لوپتگی و سندرم دل بوسکه، ۱۳۹ روز سیاه در مادرید

نکته قابل توجه طول مدت حضور این مربیان است. همه پرز را به عنوان مدیری می شناسند که صبر زیادی ندارد و ممکن است در عرض مدت کوتاهی عذرهر کسی را بخواهد .

با توجه به این توضیحات باید این نکته را بدانیم که لوپتگی علاوه بر تمام رکورد های منفی که در رئال به جای گذاشت، مدت حضورش در رئال هم به نوبه خود، یک رکورد محسوب می شود.

او با 139 روز نشستن بر روی نیمکت داغ رئال مادرید ، نام خود را به عنوان کوتاه ترین مدت حضور یک مربی در طول دوران ریاست پرز پس از کاماچو در تاریخ سفید پوشان مادریدی ثبت کرده است . کاماچو چند هفته پس از پذیرفتن هدایت رئال و پس از تنها دو گیم استعفا داد.

لوپتگی و سندرم دل بوسکه، ۱۳۹ روز سیاه در مادرید

گرچه از صبح امروز نوک پیکان انتقادات به درستی به سمت فلورینتو پرز تغییر جهت داده، زیرا او با تصمیم و انتخاب اشتباهش ، با حیثیت مربی ای گیم کرده است که شاید در صورت نپذیرفتن دعوت پرز ،امروز او را به عنوان یک مربی موفق درعرصه ملی می شناختیم و حتی با چاشنی خوشبینی حتی می توانست به جای ثبت این همه رکورد منفی در جیم رئال مادرید، نام خود را به عنوان جوانترین مربی قهرمان جهان در تاریخ فوتبال ماندگار نماید؛ ولی او راهی را انتخاب کرد که برایش گران تر از آنچه که همه فکر می کردیم تمام شد.

لوپتگی و سندرم دل بوسکه، ۱۳۹ روز سیاه در مادرید

نکته جالب دیگر سندرم سرمربیان اسپانیایی در رئال مادرید است. در واقع پس از اخراج دل بوسکه توسط پرز، دیگر هیچ مربی اسپانیایی نتوانست روی نیمکت این تیم یک فصل کامل دوام بیاورد. از کاماچو، گارسیا رمون، لوپس کارو و بنیتس گرفته تا جولن لوپتگی.

در هر صورت باید بپذیریم عدم پذیرش رهبری رئال کار بسیار سختی است. مربیان مطرح دنیا می توانند این ادعا را شهادت دهند.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha