می دانیم که سامسونگ تلاش دارد تا حسگر تصویر ISOCELL خود را علاه بر گسترش و استفاده در محصولات خود، برای فروش به دیگر برندها نیز ارایه کند. سه ماه پیش بود که در کیو ام سی خواندیم حسگر تصویر IMX586 سونی رزلوشن 48 مگاپیکسلی و پیکسل های 0.8 میکرومتری ارایه می کند و حالا نمونه ای کاملا مشابه به آن از سوی سامسونگ ارایه شده است. امروز خبر می رسد که حسگر تصویر 32 و 48 مگاپیکسلی سامسونگ ISOCELL رسما معرفی شدند و در ادامه با هم درباره آن ها صحبت خواهیم کرد، با کیو ام سی همراه باشید.

راز موفقیت سامسونگ در رسیدن به این رزلوشن های بالا را می توان اندازه پیکسل کوچک دانست. اندازه پیکسل های این دو حسگر جدید ISOCELL سامسونگ برابر 0.8 میکرومتر است. هر چند حتما شما می گویید که این کوچک بودن اندازه پیکسل ها سبب جذب نور کمتر می شود اما فناوری تتراسل (Tetracell)‌ سامسونگ که البته مشابه آن را قبلا هم دیده ایم، از ترکیب دریافت داده های چهار پیکسل و ادغام آن در یک پیکسل می تواند شبیه سازی اندازه پیکسل های 1.6 میکرومتری را کند. این سبب می شود که حسگر تصویر 48 مگاپیکسلی در این حالت تصویر 12 مگاپیکسلی و حسگر تصویر 32 مگاپیکسلی تصویر 8 مگاپیکسلی به شما ارایه کند.

حسگر تصویر جدید ایزوسل 48 مگاپیکسلی سامسونگ با نام Samsung ISOCELL Bright GM1
حسگر تصویر جدید ایزوسل 32 مگاپیکسلی سامسونگ با نام Samsung ISOCELL Bright GD1

حسگر تصویر سامسونگ ایزوسل GD1 که رزلوشن پایین تر دارد فناوری های HDR در لحظه را برای فیلم برداری یا پخش زنده ویدیوهای سلفی ارایه می کند تا در شرایط نوری ضعیف یا موقعیت های پرکنتراست بتوان تصاویر بهتری گرفت. مشخص نیست منظور این است که این حسگر تصویر برای دوربین سلفی استفاده می شود یا منظور ویدیوهای شخصی است! همچنین مشخص نیست که این ویژگی مربوط به پردازش تصویر روی دستگاه می شود یا حسگر تصویر به خودی خود داینامیک رنج بالایی دارد و حتی در نرم افزارهای ثالث می تواند تاثیر بگذارد.

به هر صورت معرفی این دو حسگر پُرپیکسل که که قرار است تا چارک پایانی سال 2018 به تولید انبوه برسد ذهن ما را به سمت گلکسی ای ۸ اس (Galaxy A8s) می برد و البته اصلا بعید نیست که شاهد استفاده یکی از آن ها در دوربین سه گانه گلکسی اس ۱۰ ایکس باشیم! نظر شما چیست؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha