به گزارش وب سایت تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، حمید خلیلی در یازدهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت مناطق ساحلی استان اظهار داشت: ICZM و یا به عبارتی مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی یک فرآیند مستمر و پویاست که براساس آن تصمیمات لازم جهت بهره‌برداری صحیح، توسعه موزون و حفاظت از نواحی ساحلی و دریایی و منابع آن اتخاذ می‌شود.

وی افزود: 890 کیلومتر از سواحل در شمال کشور و 4900 کیلومتر در جنوب کشور واقع است و از مجموع کل سواحل کشور حدود 840 کیلومتر آن پیرامون جزایر توزیع شده و استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان در زمره 7 استان ساحلی کشورمان محسوب می‌شوند.

خلیلی احداث سازه‌های ساحلی ـ دریایی، نبود دسترسی همگانی به دریا، آلودگی آب‌های دریا (آلاینده‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی)، تهدید زیستگاه‌های گونه‌های کمیاب و نادر، نابه‌سامانی‌های ناشی از تداخل وظایف و ماموریت‌های دستگاه‌های مرتبط و نبود رژیم حقوقی مشخص را از جمله چالش‌های سواحل دریای خزر دانست.

مدیرکل بنادر و دریانوردی کشور، دریاخواری و ساخت و ساز غیرمجاز را یکی از دیگر معضلات و دغدغه مهم استان دانست و گفت: گلستان در مقایسه با دیگر استان‌های ساحلی کشور کمتر با این معضل مواجه است.

انتهای پیام/ش

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha