نه ماه پیش بود که در کیو ام سی خواندیم اپل و سامسونگ در ایتالیا متهم به کند کردن موبایل های قدیمی خود شدند. تحقیقات درباره این پرونده کامل شده و حالا اپل و سامسونگ به دلیل کند کردن عمدی موبایل های قدیمی در ایتالیا جریمه شده اند. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا در این زمینه بیشتر صحبت کنیم.

سامسونگ پس از شکایت مطرح شده در ایتالیا کند کردن موبایل های قدیمی خود را دوباره رد کرد اما یک ماه پیش از آن بود که مشخص شد کند شدن آیفون های قدیمی با باتری مستهلک عمدا توسط اپل انجام می شود و بیانیه رسمی اپل درباره کند شدن آیفون های قدیمی با محتوای ارایه آپدیت جدید iOS و کاهش قیمت تعویض باتری آن ها ارایه شد.

حالا هر دو شرکت اپل و سامسونگ به دلیل اجبار کاربران به انجام آپدیت و غیر قابل بازگشت بودن آن که در نهایت سبب به کندشدن موبایل های قدیمی شده است، هر کدام حداکثر سقف جریمه سازمان نظارت بر بازار و رقابت ایتالیا را باید بپردازند. ۵ میلیون دلار جریمه برای هر کدام از شرکت های سامسونگ و اپل در نظر گرفته شده است و اپل یک ۵ میلیون دلار دیگر هم باید بپردازد.

دلیل جریمه دوم اپل عدم ارائه دستورالعمل های روشن در مورد زمانی که باتری آیفون باید جایگزین شده و راه مناسب برای انجام این کار است. همچنین هر دو شرکت ملزم به انتشار این تصمیم در وب سایت ایتالیا خود شده اند! نظر شما چیست؟ به نظر خیلی خوب است که نهادهای نظارتی قدرتمند روی این غول های فناوری وجود داشته باشند تا الکی جیب ما خالی نشود، اینطور نیست؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha