به گزارش نیوزگزاری کیو ام سی، طاهری مدیرکل استاندارد استان تهران، در بازدید از تله‌کابین و تله‌سی‌یژ توچال که دارای گواهینامه استانداردند، با تقدیر از اقدامات مدیران مجموعه توچال برای رفع نواقص و استانداردسازی این تجهیزات، گفت: پس از تلاش مجدانه مدیریت مجموعه برای رفع نواقص بحرانی، عمده و در پی بازرسی‌های فشرده بازرسان اداره‌کل استاندارد استان تهران، این مجموعه توانست مسیر استانداردسازی را سپری و مجوز بهره برداری اخذ نماید؛ اما لازم است در کنار نظارت‌‌ها و نگهداری مناسب تجهیزات توسط تیم فنی، بازرسی‌های مراقبتی و سالیانه توسط بازرسان اداره کل استاندارد برای حفظ شرایط استاندارد و بهبود کیفیت تجهیزات، بطور مستمر اعمال شود.

درحال حاضر، علاوه بر مجموعه توچال، یک خط تله‌کابین و دو خط تله‌سی‌یژ پیست اسکی دربندسر موفق به دریافت مجوز استاندارد شدند. این مقام مسؤول تاکید کرد: تله‌سی‌یژ و تله‎‌کابین پیست آبعلی و همچنین دو خط تله‌سی‌یژ پیست شمشک به علت وجود نواقص متعدد، فاقد مجوز بهره‌برداری می‌باشند.

طاهری با تاکید بر آموزش اپراتورهای دستگاه‌ها، آموزش کاربران و شهروندان را نیز متذکر شد و گفت: نیروی انسانی مجموعه باید برای کار با این تجهیزات و نیز واکنش مناسب حین مواجه با حوادث احتمالی، آموزشهای لازم را دریافت کند. از سوی دیگر، آموزش استفاده‌کنندگان از این تجهیزات پیش از سوار شدن، ضروری به‌نظر می‌رسد.

در این بازدید سرزده، مدیران استاندارد برای کنترل وضعیت این تجهیزات، با تله‌کابین تا ایستگاه دوم مسیر توچال را پیمودند.

لازم بذکر است، تله‌سی‌یژهای مجموعه تفریحی ارم و دربند نیز دارای مجوز استاندارد می‌باشند.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha