در مراسم معرفی پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال گوگل ویژگی نایت ساید (Night Side) را برای عکاسی در شرایط نوری ضعیف معرفی کرد. این ویژگی در عرضه اولیه پرچمدار های جدید گوگل در دسترس نبود و همچنان نیز شاهد ارائه آن نیستیم اما در XDA-Developer نمونه هایی از عملکرد حالت Night Side ارائه شده که هوش از سر شما می پراند. اگر تصویر متحرک اصلی مطلب شما را شگفت زده نکرده است در ادامه با کیو ام سی همراه باشید با نمونه‌های بیشتری را ببینیم.

شرکت های مختلف برای افزایش کیفیت عکاسی در شرایط نوری ضعیف راهکارهای متفاوتی دارند. سامسونگ دیافراگم دوگانه را رونمایی کرد، ‏سونی از حساسیت به نور (ISO) بالا استفاده می‌کند و هوآوی سعی می کند با لرزشگیر بهتر سرعت شاتر را آهسته کند تا نور بیشتری را جذب نماید و و البته همزمان از حساسیت به نور (ISO) بالا و ادغام چهار پیکسل در یک پیکسل هم استفاده می‌کند.

گوگل اما در دوربین پیکسل ۳ از هوش مصنوعی و پردازش تصویر خود استفاده می کند تا در شرایط نوری ضعیف بتواند تصاویری غیر قابل باور را ثبت کند. در ادامه نمونه هایی از تصاویر ثبت شده با حالت نایت ساید (Night Side Mode) را با حالت عادی مقایسه خواهیم کرد:

همانطور که می‌بینید حالت نایت سایت (Night Side Mode) در گوگل پیکسل ۳ کامل شگفت انگیز است. جالب است که بدانید تا همچنان این حالت به صورت رسمی معرفی نشده است هم ما برای پیکسل ۲ و نسل اول پیکسل پورت شده که می توانید آموزش نصب آن را از لینک منبع مطلب بخوانید.

نظر شما چیست؟ با توجه به اینکه گوگل چشم داشت خاصی به تعداد فروش پیکسل ها ندارد بد نیست که آنها با برخی از تولید کننده های اندرویدی یکپارچه شوند و فروش دنیای اندروید را به سبب دوربین های باکیفیت بالا ببرند. حتی آنها می توانند با شرکت های سازنده دوربین های حرفه ای همکاری کنند و نسل جدیدی از عکاسی با دوربین های حرفه ای را ارائه دهند که در آن نیاز حداقلی به ویرایش پس از ثبت تصویر است.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha