آینده ای که در آن جلوی موبایل ها کاملا نمایشگر باشد نیازمند به نمایشگری است که قطعات متعلق به این بخش را درون خود جای دهد یا راهبردی برای انتقال و ارضا نیاز به شکل دیگری باشد. امروز سامسونگ در Samsung OLED Forums 2018 فناوری های حسگر اثرانگشت، بلندگو، ویبره و سنسورهای یکپارچه با نمایشگر رونمایی کرده که در ادامه با هم درباره آن ها صحبت می کنیم، با کیو ام سی همراه باشید.

همانطور که به صورت خیلی خلاصه در اسلاید بالا مشاهده می کنید، ۴ فناوری یکپارچه شده با نمایشگر نشان داده می شوند. این فناوری ها از قرار زیر است:

۱. حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر یا FoD

۲. سنسورهای یکپارچه با نمایشگر یا UPS

۳. ویبره یکپارچه با نمایشگر یا HoD

۴. بلندگو یکپارچه با نمایشگر یا SoD

انتطار می رود این فناوری ها از سال ۲۰۱۹ روی موبایل های سامسونگ قرار بگیرد و این یعنی احتمال استفاده در گلکسی اس ۱۰ نیز هست. برخی درباره UPS می گویند که منظور از سنسورها شاید سنسور دوربین هم باشد و امیدوار به تحقق شایعه دل انگیز دوربین زیر نمایشگر هستند اما به نظر ما منظور از این بخش همان سنسورهای تنظیم نور و تقریب (برای خاموش شدن نمایشگر در حین مکالمه) است.

به هر صورت اگر سامسونگ این فناوری ها را در نمایشگر گلکسی اس ۱۰ ارایه کند تنها دوربین سلفی و اسکنر عنبیه چشم باقی می ماند. با توجه به ارایه حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر امیدواریم اسکنر عنبیه چشم حذف شود و تنها دوربین سلفی باقی می ماند که هنوز مشخص نیست سامسونگ چه راهبردی را برای مدیریت آن خواهد اندیشید.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این فناوری های پیش رو را روی گلکسی اس ۱۰ خواهیم دید؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha