می‌دانیم که هوآوی در کنفرانس های خود خط در میان به اپل و سامسونگ یا حداقل سه گیمگر اصلی آن صنعت تیکه هایی می اندازد و خود را با آنها مقایسه می‌کند. این موضوع درباره تک تک بخش های عملکرد دستگاه در حال معرفی می‌کند. یکی از بخش‌هایی که دیشب هوآوی با سامسونگ گلکسی نوت ۹ مقایسه کرد افت عملکرد این دستگاه پس از ۱۸ ماه بود. حالا به نظر می‌رسد که سامسونگ چین به این موضوع پاسخ داده است البته به صورت غیررسمی و در لفافه. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا درباره تیکه سامسونگ چین به هوآوی صحبت کنیم.

این اسلایدی است که دیشب هوآوی نشان داد. همانطور که در این مقایسه می‌بینید پیش بینی شده که گلکسی نوت ۹ پس از ۱۸ ماه ۲۸ درصد افت عملکرد پیدا کند. یکی دیگر از رقبای این مقایسه پرچمدار ۱۸ ماه پیش هوآوی یعنی پی ۱۰ پلاس هست. به ادعای هوآوی میت ۲۰ پرو پس از مدت ۱۸ ماه تنها ۵ درصد افت عملکرد خواهد داشت، ‏پی ۱۰ پلاس ۱۰.۶ درصد افت عملکرد داشته است و گلکسی نوت ۹ تا ۲۸ درصد کندتر خواهد شد.

البته شاید بهتر این بود که هوآوی عملکرد گلکسی نوت ۸ را در مدت ۱۲ ماه اخیر بررسی می‌کرد و آن را روی نمودار می آورد به جای اینکه پیش‌بینی درباره پرچمدار حال حاضر این شرکت بکند، اما به هر حال آنها ترجیح دادند تا گزینه اصلی بازار را هدف بگیرد. حالا سامسونگ چین تصویری از گلکسی نوت ۹ منتشر کرده است که با قلم روی نمایشگر آن نوشته شده است «پس از ۱۸ ماه نیز به خود مطمئن خواهم بود»

هوآوی معتقد است با بهینه سازی هایی که بر اساس هوش مصنوعی در رابط کاربری آنها اتفاق افتاده است اجازه نمی دهد که پرچمدار آنها پس از ۱۸ ماه بیش از حد کند شود. حال از همه این صحبت ها و تیکه ها که بگذریم جالب است که هوآوی در این زمینه خود را با اپل و سیستم‌عامل بهینه آنها یعنی iOS مقایسه نکرده است.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید هوآوی کار صحیحی می‌کند که در معرفی های خود، صحنه را تبدیل به یک تریبون برای مقایسه با پرچمدارهای رقبا می کند؟ هرچند این برای شرکت هایی که به نظر عقب تر هستند ولی در حقیقت جلوتر از رقبا (حداقل در برخی موارد) حرکت می کنند می تواند مفید باشد، اما این نشان می‌دهد که هوآوی هنوز اعتماد به نفسی به خود ندارد و همچنان خود را دیگر برندها مقایسه می کند. کسی چه می‌داند شاید سال دیگر شاهد تغییر رویه مراسم‌های رونمایی هوآوی باشیم.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha