خبراسپورتی: با حامد کاویانپور، هافبک سال‌های نه چندان دور پرسپولیس در مورد شرایط این روز‌های سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

* شرایط این روز‌های پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

خدا را شکر اوضاع بسیار خوب است. با وجود همه مشکلاتی که پرسپولیس در این فصل داشته و محرومیت در جذب گیمکن نتایج بسیار خوبی گرفته و امیدوارم آن‌ها بتوانند با شکست السد راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شوند.

* پرسپولیس قبل از گیم مقابل السد باید در جام حذفی مقابل نود ارومیه به میدان برود.

شاید بعضی‌ها فکر کنند گیم جام حذفی بسیار راحت است، ولی تجربه نشان داده گیم آسان وجود ندارد مخصوصاً برای پرسپولیس و استقلال، چون همه تیم‌ها مقابل این دو تیم با انگیزه بسیار بالایی به میدان می‌روند و به همین دلیل است که جام حذفی به جام شگفتی‌ها معروف است.

* گیم برگشت مقابل السد را چطور می‌بینید؟

من فکر می‌کنم دیدار برگشت به مراتب سخت‌تر از گیم رفت است. السد چیزی برای از دست دادن ندارد و از ابتدای گیم می‌خواهد به آب و آتش بزند که این کار را برای پرسپولیس دشوار می‌کند. به نظرم پرسپولیس باید با تمرکز بالا گیم کند تا اسیر قطری‌ها نشود. اینکه بعضی‌ها می‌گویند باید از الان جشن صعود بگیریم را اصلاً قبول ندارم؛ ضمن اینکه نباید فراموش کنیم السد چه گیمکنان باکیفیتی دارد که هر لحظه می‌توانند سرنوشت گیم را عوض کنند.

* به نظر هواداران در دیدار برگشت برگ برنده پرسپولیس خواهند بود.

بله دقیقاً به همین شکل است. هواداران تأثیر زیادی در صعود پرسپولیس به این مرحله از لیگ قهرمانان آسیا داشته و امیدوارم اهمیت این دیدار را به طور کامل درک کنند و استادیوم را پر کنند. درست است چند گیمکن خارجی السد تجربه گیم در چنین جوی را داشته‌اند، ولی عموماً گیمکنان عربی وحشت زیادی از گیم در اسپورتگاه آزادی دارند.

* ضمن اینکه نسبت به گیم رفت انصاری و کمال هم به ترکیب پرسپولیس اضافه می‌شوند.

بله حضور کمال و انصاری می‌تواند کمک زیادی به پرسپولیس کند ضمن اینکه نباید از گیم‌های خوب جوان‌های تیم در این چند گیم به راحتی گذشت. آرزو می‌کنم ماهینی هم هر چه زودتر به میادین برگردد، چون پرسپولیس در نبود او ضرر می‌کند.

* به گفته کارشناسان سیامک نعمتی با وجود گیم در پست غیر تخصصی یکی از بهترین‌های پرسپولیس بود و به نظر می‌رسد در دیدار برگشت هم در دفاع راست به میدان می‌رود؛ نظر شما چیست؟

من هم موافقم سیامک گیم بسیار خوبی به نمایش گذاشت؛ ضمن اینکه در فوتبال روز دنیا فوتبالیست باید چند پسته باشد. برانکو به تیمش تسلط کامل دارد و قطعاً‌می‌تواند بهترین تصمیم را بگیرد.

* پرسپولیس چند درصد شانس صعود به فینال را دارد؟

با نتیجه‌ای که در گیم رفت به دست آمد پرسپولیس شانس خوبی برای صعود دارد. من فکر می‌کنم بین ۷۰ تا ۸۰ درصد پرسپولیس می‌تواند فینالیست شود.

* پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود؟

باید قبول کرد فاصله تیم‌های غرب آسیا با تیم‌های شرق زیاد شده و مخصوصاً کره‌ای‌ها و ژاپنی‌ها یک سر و گردن بالاتر از تیم‌های غرب هستند، ولی به نظرم قهرمانی پرسپولیس در آسیا دور از دسترس نیست و اگر از این تیم حمایت شود می‌تواند قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود.

* در مورد لیست جدید تیم ملی چه نظری دارید؟

باید قبول کرد در همه تیم‌ها سرمربی باید حرف آخر را بزند و در مورد تیم ملی کی‌روش همه‌کاره است که چیز عجیبی نیست. شاکله تیم ملی بر اساس لژیونرهاست حتی اگر کسی گیم نکند یا تیم نداشته باشد؛ انصافاً هم کی‌روش در کارش موفق بوده و نتایج خوبی با تیم ملی گرفته است، به همین خاطر نمی‌شود از کارش ایراد گرفت، ولی باید قبول کرد کی‌روش با برانکو و پرسپولیس مشکل دارد.

به نظرم در بخش لژیونر‌ها حق با کی‌روش است، ولی در قسمت داخلی فوتبال ما در حق پرسپولیس کم‌لطفی می‌کند. پرسپولیس تیمی است که در چند سال اخیر همه را به تحسین واداشته و باید گیمکنان بیشتری از این تیم توسط کی‌روش دعوت می‌شدند. شجاع خلیل‌زاده، سیامک نعمتی، انصاری، کمال و علیپور می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. ضمن اینکه قبلاً هم گفتم در حق سیدجلال برای جام جهانی اجحاف شد و او به همراه وریا غفوری باید مسافر جام جهانی می‌شدند.

* مرحوم شفیع آخرین شهرآوردی که گزارش کرد در آن گلزنی کردید. چه خاطره‌ای از بهرام شفیع دارید؟

بله خدا بهرام‌خان شفیع را رحمت کند. خاطرات بسیار خوبی از او دارم مخصوصاً در آن گیم که مقابل استقلال گل زدم. به هر حال گلزنی در شهرآورد لذت خاصی دارد هر چند گلم مقابل الهلال و به محمد الدعایه هم برایم شیرین بود. یادم می‌آید بعد از آن گل و برد پرسپولیس مقابل الهلال علی پروین در رختکن گریه کرد، کاری که او به ندرت انجام می‌دهد.

ضمن اینکه من یک خاطره دیگر از مرحوم شفیع دارم و آن این است؛ وقتی ۳، ۴ سال داشتم پدرم از دنیا رفت. ایشان گلر ملوان بود و در آتش‌سوزی که سال ۶۱ رخ داد فوت کرد. من خیلی آن روز‌ها را به خاطر ندارم، ولی یادم می‌آید آقای شفیع یکی، دو روز بعد از فوت پدرم این خبر را در تلویزیون داد و گفت: قرار است یک گیم خیریه به یاد مرحوم پدرم برگزار شود و عواید آن به خانواده کاویانپور برسد.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha