دو چیپست ۷ نانومتری که یکی احتمالا یک ماه دیگر به بازار و دست کاربر می رسد و دیگری چند روزی هست که به دست کاربران رسیده است. چیپست هوآوی کایرین ۹۸۰ و اپل A12 بایونیک دو چیپست قدرتمند هستند که هوآوی چندین بار بر شکست نمونه اپل ادعا کرده است اما به نظر می رسد چنین نخواهد بود! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا مقایسه چیپست کایرین ۹۸۰ با اپل A12 بایونیک در بنچمارک Antutu را با هم داشته باشیم.

ما یک هفته پیش در کیو ام سی بر اساس اطلاعات لو رفته مقایسه بنچمارک اپل A12 بایونیک با اسنپدراگون 855 و کایرین 980 را با مقیاس GeekBench دیدیم. حالا نوبت به مقایسه نمونه های اپل و هوآوی در بنچمارک Antutu است. در تصاویر زیر می توانید عملکرد آیفون Xs مکس با چیپست اپل A12 بایونیک و هوآوی میت 20 پرو با کایرین ۹۸۰ را در بنچمارک Antutu ببینید:

بنچمارک Antutu کایرین ۹۸۰

بنچمارک Antutu کایرین ۹۸۰

بنچمارک Antutu اپل A12 بایونیک

بنچمارک Antutu اپل A12 بایونیک

همانطور که مشخص است به جز بخش حافظه، تمام برتری در بخش های پردازش مرکزی و پردازش گرافیکی با چیپست اپل A12 است. البته باید توجه داشت که امتیاز بالای ۳۱۰ هزار در بنچمارک Antutu برای کایرین 980 تحسین برانگیز است ولی با خروجی که ما شش ماه پیش از آن دیدیم، متفاوت و کمتر است. شایعه «امتیاز بنچمارک Antutu هوآوی میت 20 با چیپست کایرین 980 برابر 356 هزار است» را به یاد دارید؟ شاید در نسخه نهایی شاهد این حد از قدرت باشیم، بعید نیست.

نظر شما چیست؟ توجه داشته باشید که چیپست کایرین ۹۷۰ سال گذشته در مقابل اپل A11 بایونیک (به جز پشتیبانی از NPU) هیچ حرفی برای گفتن نداشت اما امسال واقعا قابل مقایسه هستند. پیشرفت هوآوی تحسین برانگیز و جایگاه اول در اختیار اپل است!

 

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha