فارس: امیر حسین فتحی سرپرست جیم استقلال  در خصوص برتری استقلال در دو دیدار مقابل نفت مسجد سلیمان و همچنین اظهارات سید حسین حسینی بعد از این دیدار و …. گفت و گویی تفصیلی انجام داده که گزیده ای از این گفت و گو را در زیر می خوانید:

 حتما شنیده اید که حسین حسینی بعد از گیم با نفت خواستار جدایی از جیم و دریافت رضایتنامه اش شده است…

بله، حسینی با جیم استقلال قرارداد دارد و تا پایان فصل در خدمت او هستیم.تشخیص نیمکت نشینی یک گیمکن در حیطه وظایف خودش نیست و کادر فنی باید در مورد او نظر بدهد.به گیمکن ارتباطی ندارد که مربی چه تصمیمی می گیرد.

نه حسینی بلکه همه 25 گیمکن تیم استقلال باید تابع تصمیمات جیم و کادر فنی باشند. می دانید در این اوضاع و احوال اقتصادی کشور یک گیمکن چقدر پول دریافت می کند؟ او حتما باید بابت حرفهایش توضیح بدهد.

در کمیته انضباطی جیم؟

بله.صد در صد.من به حسینی اخطار می کنم در حیطه وظایف خودش حرف بزند و به تصمیمات کادر فنی تیم احترام بگذارد. حسینی نباید برای تیم بزرگ استقلال حاشیه درست کند.

 اما حسینی به گیم نکردنش از ابتدای فصل معترض بوده و به هر حال خیلی ها می خواهند بدانند چرا شفر فقط ار رحمتی استفاده کرده است…

مهدی رحمتی در گیم های اخیر یکی از بهترین های استقلال بوده است.در مورد گیمکنان هم اگر نظر فنی می خواهید از خود آقای شفر سوال کنید.اگر او صلاح بداند رحمتی گیم می کند اگر صلاح بداند از حسینی یا بقیه گیم می گیرد.مگر فصل قبل رحمتی بیش از 20 گیم روی نیمکت ننشست؟

فراموش نکنید که مهدی رحمتی با آن همه عظمت و سابقه و گیم ملی روی نیمکت نشست و کوچکترین حاشیه ای درست نکرد پس حسینی نباید حاشیه درست کند.همین حالا رضا آذری گیمکن جوان ما آماده است و مهدی قائدی کمترین گیم را انجام داده.

آیا آنها هم باید حاشیه درست کنند؟حسینی حق ندارد وارد این مسائل شود چون تحت قرارداد جیم استقلال است.حرف آخر من همین است.

بگذریم… به نظر با این 2 برد کمی از فشار روحی و روانی خارج شدید.

من از شما می پرسم در کجای دنیا در فاصله 5 روز 2 گیم سنگین با یک تیم آن هم در یک شهر برگزار می شود؟ 2 برد یکی در جام حذفی و یکی در لیگ کار راحتی نیست به خصوص وقتی تیم تحت فشار است.

من خبر دارم که شرایط بعد از گیم در اسپورتگاه اصلا خوب نبوده و گیمکنان نزدیک به یک ساعت در رختکن حبس بودند.بعد از گیم هم در فاصله سفر تیم تا اهواز مشکلاتی وجود داشت.با همه این شرایط انصافا کار بچه ها خوب بود و من از آنها تشکر می کنم.

فتحی: نام‌ها می‌روند، استقلال می‌ماند

 در مورد داور که اعتراضی ندارید؟

من در صحنه پنالتی که برای نفت گرفته شد دقیق متوجه صحنه نشدم. با خود چشمی هم حرف زدم که گفت خطا نکرده است.به هر حال در مورد این صحنه کارشناسان باید نظر بدهند ولی به عنوان یک بیننده من خطایی ندیدم.

ظاهرا جیم گزارشی هم در مورد اتفاقات به کمیته انضباطی ارسال خواهد کرد..

بله. متاسفانه اتفاقات عجیبی در استادیوم رخ داده است.بلندگوی استادیوم در اختیار تماشاگران بوده و شعارهای عجیبی را سر می دادند آن هم علیه گیمکنان و مجموعه استقلال.بعد از گیم هم هواداران به رختکن تیم ما حمله کردند و خلاصه اتفاقات عجیبی رخ داده که گزارش آن را به فدراسیون ارسال خواهیم کرد.به این مشکلات سفر ما در این چند روز را اضافه کند.اگر ما به قطر می رفتیم کارمان راحت تر بود!

ما از تهران به مسجد سلیمان رفتیم و سپس به اهواز برگشتیم و دوباره همین پروسه برای گیم لیگ طی شد. چند روز در خوزستان در رفت و آمد بودیم. با این شرایط به شفر و اعضای تیم تبریک می گویم و معتقدم او یک مربی خوب و با کارنامه بین المللی است که توانمندی اش را نشان داده است.

و در این چند روز هم بحث کمیته فنی و این مسائل خیلی مطرح شده است…

کمیته فنی بازوی شفر است و هم به ما کمک می کند و هم به سرمربی تیم. مشکلی در این بین وجود ندارد.

این بحث حضور جباری در استقلال تا چه حد جدی است؟

جباری در این روزها به جیم استقلال آمده اما اصلا در مورد حضور وی در کادر فنی صحبت نشده است.جباری به جیم می آید، فرزاد مجیدی به جیم سر می زند. حنیف عمران زاده هر دو روز یکبار به جیم استقلال می آید و با فرهاد مجیدی هر چند روز یکبار جلسه می گذارم، بقیه هم همینطور.

تا این لحظه که با شما صحبت می کنم هیچ بحثی در مورد اضافه شدن شخصی به کادر فنی مطرح نشده است. اگر قرار باشد چنین اتفاقی بیفتد در کمیته فنی آن را مطرح می کنیم و سپس با نظر شفر در موردش تصمیم می گیریم.

این روزها فشار روی الحاجی گرو هم زیاد است و هر روز وی با گیمکنان سابق قیاس می شود.

بحث گیمکنان قبل را واقعا باید تمام کرد.گیمکنی که به تازگی به ایران آمده را نمی شود با چند گیم قضاوت کرد.همین هواداران استقلال قبل از شروع فصل مرتب درخواست می کردند الحاجی گرو را بیاوریم.من یک گلایه هم از گزارشگر گیم نفت مسجد سلیمان و استقلال دارم.

متاسفانه او در جریان گیم مرتب عنوان می کرد که هر چه کولیبالی گرفته حلالش باشد و گیمکن خارجی باید مثل او باشد. به گزارشگر گیم چه ربطی دارد گیمکن ما را آنالیز کند و بگوید در این اوضاع اقتصادی نباید فلان قدر پول به گیمکنان خارجی داد؟

بعد از صحبت های گزارشگر گیم که تریبون در اختیار دارد به صفحه مجازی گیمکن ما حمله کردند و به او فحاشی شده است.

چرا گزارشگر باید این کار را انجام بدهد؟

پس با این شرایط گرو همچنان مورد حمایت شماست…

گیمکن خارجی باید مورد تائید کادر فنی باشد و باید دید سرمربی در زمین از او چه می خواهد.اگر مربی گیمکنی را نخواهد اعلام می کند تا قراردادش فسخ شود.

این موضوع فقط مختص استقلال و پرسپولیس نیست.همه جای دنیا همینگونه است. در تیم های بزرگ دنیا هم ممکن است یک گیمکن نتواند خواسته های یک مربی را برآورده کند.همین نویمایر هنوز نتوانسته برای ما 90 دقیقه کامل گیم کند. او در گیم با السد در تهران جزو بهترین ها بود، چند روز پیش از مربی بدنساز استقلال شرایط او را سوال کردم که گفت خوب شده و می تواند گیم کند ولی به یکباره دچار مصدومیت جزئی شد.

اینها جزئی از فوتبال است و نمی شود آنها را انکار کرد.طارق همام هم که جزو خوب های استقلال است و همه کارایی او را دیده اند.هواداران استقلال باید شکیبا باشند و در این فضای مجازی هم به گیمکنان فشار وارد نکنند. این کارها خوب نیست.

من این را بگویم که با فشار مجازی جز اینکه گیمکن تخریب شودکاری صورت نمی گیرد. مثالش هم مهدی رحمتی. من از خیلی چیزها مطلع هستم. شما نمی دانید 2 هفته است که زن و بچه مهدی رحمتی به خاطر فشار فضای مجازی در چه شرایطی هستند.

فتحی: نام‌ها می‌روند، استقلال می‌ماند

 اما صحبت های اصغر حاجیلو در مورد گرو شایعاتی را ایجاد کرد درست مثل عوض شدن سرپرست تیم…

من چند بار این را گفته ام و باز هم تکرار می کنم. اصغر حاجیلو نماینده ما روی نیمکت است.او یکی از دلسوزترین افرادی است که می شناسم. حاجیلو متعصب است و با قدرت کارش را می کند. این مباحث هم مجازی و مطبوعاتی است، شما شایعات را باور نکنید.

از چند روز دیگر تمرینات تیم در غیاب 11 گیمکن برگزار می شود. برای این موضوع چه فکری کرده اید؟

این هم از مشکلات ما است.هوادار استقلال باید کاملا فهیم و باهوش باشد.6 گیمکن در تیم ملی بزرگسالان، 5 گیمکن در تیم امید، همام و نویمایر هم مصدوم هستند. ما با چه کسانی تمرین کنیم؟می شد در این 7-8 روز تعطیلی تیم ما کاملا هماهنگ شود.در این شرایط اصغر حاجیلو باید با شفر در تمرینات یک و دو کند!(باخنده)

ماجرای سفرتان به قطر برای بازدید از اسپایر چیست؟

ما صحبتی شفاهی با مسوولان این مرکز مجهز داشتیم.برنامه ما این است که برنامه ای از آنها برای احداث مرکزی کوچک در کمپ مرحوم حجازی بگیریم.قرار است از آنها دعوت کنیم تا به تهران سفر کنند تا شرایط را بررسی کنند.

 در مورد آکادمی چطور؟ تصمیمی ندارید؟

فعلا که محمد مومنی کار را بر عهده گرفته است. یک برنامه هم داریم که قرار است نشستی با مدیران جیم اسپانیول داشته باشیم تا آکادمی جیم را توسعه بدهیم.

مشکلی برای ورود خروج مربیان و گیمکنان خارجی که وجود ندارد؟

خوشبختانه نه. در این چند سفر هم که مشکلی نداشتند و رفت و آمدشان بدون مشکل بوده است.

صحبتتان با هواداران استقلال چیست؟

خواسته من از طرفداران این است که شکیبا باشند.از آنها می خواهم به مدیریت و کادر فنی اطمینان کنند و با رویکرد منطقی حامی تیم باشند.هواداران دنبال افراد و نام ها نباشند و فقط به اسم بزرگ استقلال و موفقیتش فکر کنند.افراد می آیند و می روند کما اینکه قبلا هم این اتفاق رخ داده است.همه رفتند ولی استقلال مانده است.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha