به گزارش خبرنگار پارلمانی وب سایت تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز(چهارشنبه 10 مهر) نشست غیر علنی را با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور درباره نوسانات قیمت ارز و همچنین تفکیک 3 وزارتخانه راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار کردند.


**رای استمزاجی نمایندگان به تفکیک سه وزارتخانه

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس درباره  نشست غیرعلنی امروز قوه مقننه گفت: در این جلسه درباره تفکیک سه وزارتخانه راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی بحث و تبادل نظر شد و  معاون اول رئیس‌جمهور توضیحاتی درباره لزوم تفکیک این وزارت‌خانه‌ها به نمایندگان ارائه کرد.

وی با بیان اینکه سه نماینده مخالف و 2 نماینده موافق تفکیک این وزارتخانه‌ها نیز نظرات خود را بیان کردند، افزود:از نمایندگان رای استمزاجی درباره تفکیک این سه وزارتخانه گرفته شد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد:پس از توضیحات معاون اول رئیس‌جمهور و اظهارات نمایندگان رای استمزاجی از نمایندگان اخذ شد که نمایندگان مخالفت خود را با تفکیک وزارتخانه‌ها اعلام و این موضوع را از دستور کار پارلمان خارج کردند.


**جهانگیری در مجلس: کاهش نرخ ارز ادامه دارد

شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده سیرجان در مجلس نیز  در تشریح جلسه غیر علنی امروز نمایندگان، گفت: جهانگیری در این جلسه ابراز امیدواری کرد که با توجه به تجربه‌ای که در بحث تحریم‌ها داریم، اقدامات انجام شده قطعا منجر به شکست آمریکایی‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور گزارشی از میزان صادرات غیر نفتی به نمایندگان ارائه داد، افزود: آقای جهانگیری گفت که برای اولین بار طراز تجاری ما در صادرات غیر نفتی در 6 ماهه اول امسال نسبت به گذشته مثبت شده است.

حسن‌پور با تاکید بر اینکه آقای جهانگیری گزارشی از میزان ذخایر ارزی استراتژیک کشور به وکلای ملت ارائه کرد، گفت: وی تأکید کرد که ارز مورد نیاز مواد غذایی، دارو همچنین لاستیک و غیره کاملا  تامین شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطر نشان کرد: آقای جهانگیری در این جلسه عنوان کرد که بازار ارز در حال مدیریت است و روند کاهش نرخ ارز ادامه دارد.

حسن‌پور تصریح کرد: بحث تفکیک وزارتخانه‌ها نیز در این جلسه بررسی شد و 3 مخالف و 3 موافق در این باره اظهار نظر کردند در نهایت بهارستان‌نشینان به این موضوع رأی ندادند و قرار شد تا آقای رئیس جمهور، وزرای کار و اقتصاد را به مجلس معرفی کند.


**قول جهانگیری به مردم برای تأمین ارز کالاهای اساسی و کنترل بازار

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه پارلمان در تشریح نشست غیر علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران گفته که معاون اول رئیس‌جمهور قول داد که ارز مورد نیاز برای تأمین کالاهای اساسی مردم بدون هیچ مشکلی تأمین می‌شود.(متن خبر)


**نظر فراکسیون مجلس با تفکیک 3 وزارت‌خانه چیست

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس نیز گفت که در جلسه امروز بیشترین موافقت‌ها با تفکیک سه وزارتخانه‌ از سوی نمایندگان اعضای فراکسیون امید(اصلاح‌طلبان) و مستقلین ولایی(حامیان لاریجانی) انجام شد، به طوری که اقای وکیلی عضو هیئت‌رئیسه مجلس و فراکسیون امید در بیان موافقتش اعلام کرد که دولت ژنرال ندارد و باید از سربازها در دیگر وزارتخانه‌ها استفاده کند.(متن خبر)

انتهای‌پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha