سهم نسخه های مختلف اندروید به صورت ماهانه و رسمی توسط گوگل منتشر می شود. جالب است که با وجود معرفی رسمی اندروید ۹ و ارایه آپدیت برای دستگاه های منتخب به صورت رسمی و پیش از آن به صورت آزمایشی هنوز نامی از اندروید ۹ در لیست پراکندگی نسخه های مختلف اندروید نمی بینیم. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا سهم نسخه های مختلف اندروید در ماه سپتامبر را بررسی کنیم.

همانطور که در چارت بالا می بینید، بیشترین سهم مربوط به اندروید ۷ است. پس از آن نه اندروید ۸ بلکه اندروید ۶ در جایگاه دوم قرار می گیرد و بالاخره اندروید ۸ خود را به جایگاه سوم می رساند. جالب است که در چارت بالا سهم اندروید ۸ کمتر از اندروید ۵ به نظر می رسد اما احتمالا اشتباه شده است چون طبق جدول زیر، سهم اندروید ۸ و اندروید ۸.۱ (اوریو) برابر ۱۹.۲ درصد و سهم اندروید ۵ (لالی پاپ) برابر ۱۸.۳ درصد است. به جدول زیر دقت کنید:

حتما شما هم انتظار داشتید با پروژه تربل گوگل سرعت گسترش نسخه جدید اندروید افزایش پیدا کند. حقیقت این است که همینطور خواهد شد اما نه آنقدر که بخواهیم در ماه سپتامبر اثری از آن در جدول پراکندگی نسخه های اندروید ببینیم. احتمالا موج آپدیت ها اندروید ۹ از پاییز، جایی در انتهای مهر تا اواخر آبان آغاز شود و کم کم گسترش پیدا کند. این موضوع عموما برای نسخه های قبلی، از اوایل زمستان بود!

نظر شما چیست؟ فکر می کنید روزی برسد که همه دستگاه های واجد شرایط دریافت آپدیت اندروید جدید، همزمان آپدیت را دریافت کنند؟ غیر ممکن نیست اما آن روز دور به نظر می رسد!

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha