خبراسپورتی: امید رضا روانخواه عضو کمیته فنی و پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره موضوعات مختلفی با سایت رسمی جیم گفتگو کرد که مشروح آن در ادامه می‌آید:

*دیدار روز پنجشنبه دربی نکات متفاوتی داشت. این گیم را چطور تحلیل می‌کنید؟

نکته منفی این دیدار برای استقلال نبود و برای تمام فوتبال ایران بود. وقتی همه توجه فوتبال ما به دربی است و می‌دانیم که کشور‌های دیگر به آن توجه می‌کنند، انتظارات از این گیم متفاوت است. سال‌های زیادی است که می‌گوییم از نظر فنی گیم باید پیشرفت کند و گل‌های زیبا و بیشتری ببینیم. فوتبال با گل‌های زیاد جذاب است. نمی‌خواهم وارد جزییات شوم، اما در کل گل‌های یک مسابقه است که فوتبال را جذاب می‌کند.

*استقلال، اما در این دیدار شانس‌های بهتری نسبت به حریف خود داشت داشت.

خیلی‌ها انتظار داشتند، چون پرسپولیس شرایط بهتری در جدول دارد، برنده گیم باشد، اما نتیجه دیدار یک تیم در گیم‌های گذشته، خیلی ارتباطی به گیم با تیم دیگر ندارد و در زمین دیدید که استقلال شانس‌های بهتری در جریان گیم برای گلزنی داشت. زمان حضور من در استقلال نیز پرسپولیس قهرمان لیگ شد، اما در دیدار دربی، ما دو بار از حریف پیش بودیم و می‌توانستیم برنده باشیم. درباره دربی احساس می‌کنم اگر گیمکنان تحت فشار نبودند و بهتر گیم را شروع می‌کردند، می‌توانستند به آسانی برنده گیم باشند.

*عملکرد سازمان دفاعی استقلال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

سازمان دفاعی استقلال به خوبی به وظایف خود عمل کرد و این خیلی خوب است که در دو گیم گذشته حریفان استقلال هیچ موقعیتی در جریان گیم نداشتند.

استقلال نسبت به ابتدای فصل و به ویژه دیدار با السد پیشرفت قابل قبولی داشته و البته همچنان برای بهتر شدن به ویژه در زمان ضد حملات، باید بهتر و بهتر شود تا تیم در زمان حمله، ضد حمله نخورد.

* آینده استقلال را چطور می‌بینید؟

کیفیت گیمکنان استقلال نشان داده که می‌توانیم به آینده تیم امیدوار باشیم، اما باید یک فلش بک به گذشته بزنیم. شفر فصل گذشته توانایی خود را به همه هواداران، پیشکسوتان و کارشناسان ثابت کرد و نشان داد که می‌تواند با استقلال موفقیت کسب کند و به همین دلیل همه به آینده تیم امید دارند و می‌دانند که تیم با شفر باز می‌گردد.

*استقلال نسبت به فصل گذشته تغییرات زیادی داشته است و این موضوع زمان بر است. نظر شما چیست؟

استقلال ۳ یا ۴ گیمکنی که می‌توانستند بعد از درخشش در جام جهانی و فصل گذشته به تیم کمک کنند را از دست داد. امید ابراهیمی، مجید حسینی، نورافکن، جپاروف و تیام در این تیم نیستند و شجاعیان نیز البته در کنار تیم حضور ندارد. مردم باید این موضوع را مد نظر داشته باشند که فهرست استقلال تغییر کرده است.

گلایه من از مسئولان قبلی این است که احساس می‌کنم می‌توانستند حداقل این گیمکنان را تا نیم فصل مانند کاری که پرسپولیس با بیرانوند کرد، حفظ کنند. استقلال هم اکنون برای پر کردن جای این گیمکنان به زمان نیاز دارد و البته گیمکنان با کیفیتی در ترکیب خود دارد.

* و صحبت پایانی؟

بهترین حالت این است که به یاد داشته باشیم فصل گذشته، شفر فرشته نجات استقلال بود و اکنون نیز این اتفاق می‌افتد و تیم از این مقطع عبور می‌کند. استقلال گیمکنان با کیفیتی دارد و البته باید تقویت شود و مطمئن هستم که با یک یا دو برد، شرایط تغییر می‌کند.

در فضای برد، مربی نیز بهتر می‌تواند تفکرات و دانش خود را به تیم منتقل کند و با رخ دادن این اتفاق، استقلال قطعا موفق خواهد شد. بدون تردید در این میان حمایت‌های مدیران جیم نیز اثر گذار است. مدیرعامل جیم تا به امروز به خوبی حمایت خود را از گیمکنان و کادرفنی اعلام کرده که این موضوع دلگرمی بزرگی در ادامه مسیر تیم است.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha