روزنامه فرهیختگان: هر زمانی که دربی تهران سر می‌رسد اولین سوژه برای مصاحبه، رفتن سراغ گیمکنان جنجالی سابق سرخابی است. شیث رضایی، کاپیتان پیشین پرسپولیس یکی از آنهاست که دربی‌های زیادی را تجربه کرده و حتی در این مسابقه حساس هم گل زده است. او اعتقاد دارد هشتادوهشتمین دربی تهران با نتیجه مساوی البته با گل به اتمام می‌رسد. گفت‌وگو با شیث رضایی را در ادامه می‌خوانید:

فردا قرار است هشتادوهشتمین دربی تهران برگزار شود، در مورد این گیم چه نظری داری؟

شرایط پرسپولیس از نظر فنی و روحی نسبت به استقلال بهتر است. پرسپولیس با وجود اینکه پنجره نقل‌وانتقالاتی‌اش بسته بوده خوب نتیجه گرفته اما همه اینها برای اینکه پرسپولیس برنده دربی باشد تضمین نیست. دربی به این مسائل کاری ندارد، هر تیمی که تمرکز بیشتری داشته باشد و البته کمتر اشتباه کند پیروز دربی می‌شود.

قبلا چند دربی را به درستی پیش‌بینی کردی، فکر می‌کنی نتیجه این دربی چه می‌شود؟

فکر می‌کنم گیم مساوی شود آن‌هم با گل!

ولی خیلی‌ها اعتقاد دارند پرسپولیس به خاطر شرایط بهتری که دارد راحت استقلال را شکست می‌دهد!

من از صمیم قلب دوست دارم پرسپولیس برنده دربی شود اما اینکه بخواهیم از چند روز قبل فکر نتیجه این گیم باشیم درست نیست؛ یا اینکه بگویم قبل از دربی فلان گیم را بردیم پس دربی را هم می‌بریم هم درست نیست. دربی به شرایط جدول، بهترین خط دفاع، لیگ قهرمانان آسیا و اینها ربطی ندارد. البته پرسپولیس گیمکنانی دارد که می‌دانند شرایط چیست.

این احتمال وجود دارد که برانکو و شفر ترجیح دهند دربی مساوی شود؟

کاری به شفر ندارم اما برانکو راضی به مساوی نمی‌شود، یعنی همه پرسپولیسی‌ها دوست دارند برنده دربی باشند. من هم به خاطر حساس بودن گیم می‌گویم مساوی با گل می‌شود.

پس به این آمار و ارقامی که پیش از دربی منتشر می‌شود اعتقادی نداری؟

نه، شرایط دربی به همان روز گیم بستگی دارد و نمی‌شود به این آمار و ارقام خیلی اعتنا کرد. یادم می‌آید در یک دربی استقلال تعداد زیادی گیمکن بزرگ و خوب داشت و ما هم جوان‌هایی مانند سامان آقازمانی را داشتیم اما یک بر صفر از استقلال پیش افتادیم و روی یک اتفاق گل مساوی را دریافت کردیم. این را گفتم که تاکید کنم نمی‌شود دربی را پیش‌بینی کرد.

به نظرت کدام گیمکن سرخابی ستاره دربی می‌شود؟

این یک قانون است که هر کسی در دربی گل بزند، ستاره گیم می‌شود. در کل با توجه به اینکه حواس استقلالی‌ها به علیپور است و یک‌ جورهایی از او می‌ترسند، فکر می‌کنم منشا که این روزها هم کاملا آماده است، می‌تواند ستاره گیم باشد.

نظرت در مورد زوج منشا – علیپور چیست؟

این دو گیمکن باید کنار هم گیم می‌کردند تا جا می‌افتادند که این اتفاق هم افتاد. انصافا هم علیپور گیمکن خوبی است و هم منشا. امیدوارم هر اتفاقی رخ می‌دهد درنهایت به سود پرسپولیس باشد.

پرسپولیس بعد از این گیم باید در دیدار رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف السد برود. فکر می‌کنی توان شکست این تیم را دارد؟

از الان نباید در مورد این گیم صحبت کنیم. فعلا باید گیم با استقلال را پشت سر بگذاریم و بعد از آن به فکر گیم با السد باشیم. مطمئنم برانکو هم فعلا فکرش مشغول استقلال است و بعد از آن برای السد هم برنامه خواهد داشت. ترجیح می‌دهم فعلا در مورد آن گیم صحبتی نکنم.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha