به گزارش نیوزنگار رونقی نیوزگزاری کیو ام سی، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران امروز در نشست فعالین بخش خصوصی ایران و عراق در محل اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: عراق یکی از بزرگترین شرکای تجاری ایران در منطقه و دنیا است و با وجود روابط سیاسی خوبی که میان دو کشور موجود است برخی از مشکلات رونقی موجود باعث شده که سطح فعالیتهای رونقی دو کشور مورد رضایت نباشد.

وی افزود: عدم وجود روابط بانکی و پوشش بیمه‌ای و مشکلات رفت و آمد تجار از این جمله است.

رئیس اتاق بازرگانی ادامه داد: وجود روادید کاری و تجاری و چند بار ورود برای کارگران و مهندس ایرانی مهم است که امیدواریم به آن توجه شود.

شافعی گفت: وجود اختلافات تجاری دو کشور و مسئله مطالبات پیمانکاران در بخش فنی مهندسی موضوعی است که اتاق‌های بازرگانی دو کشور برای رفع آن باید تلاش کنند.

وی افزود: با وجود جنگ داعش‌، نوسانات سیاسی و سنگ‌اندازی دشمنان هیئت‌های تجاری زیادی میان دو کشور رد و بدل شده است و امروز با تلاش و توجه مردم عراق و ایران آینده بهتری برای روابط دو کشور پیش‌بینی می‌کنیم.

وی در پایان صحبت‌های خود یادآور شد: دو کشور می‌تـوانند دز زمینه‌های مختلفی از جمله حمل ونقل، ترورسم درمانی، مخابرات، توسعه و تحقیق و خدمات فنی مهندسی و… همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha