پیش از این اپراتورهای موبایل در کشور با تبلیغ گسترده روی قیمت پایین مکالمه خود سعی در جذب مخاطبین جدید داشتند. این قیمت مکالمه عموما با دائمی کردن خط شما کمتر هم می شد. حالا اما شاهد گران شدن قیمت مکالمه ایرانسل و همراه اول به بهانه یکسان سازی قیمت ها هستیم. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا نگاهی به قیمت های جدید مکالمه اپراتورهای تلفن همراه درون کشور داشته باشیم.

مقایسه قیمت مکالمه اپراتورها - مهرماه 1397

مقایسه قیمت مکالمه اپراتورها – مهرماه 1397

همانطور که در جدول بالا می بینید، اپراتورهای همراه اول و ایرانسل افزایش قیمت مکالمه در اکثر موارد به بهانه یکسان سازی قیمت ها را دارند. جالب است که مثلا برای کاربران سیم کارت دائمی ایرانسل که تبلیغات ویژه هم روی نرخ مکالمه 333 ریال برای تمام خطوط بود، افزایش قیمت مطلق به میزان 80% اعمال شده است. این در حالی است که کاربران سیم کارت دائمی همراه اول به سبب گران تر بودن نرخ قبلی، با نرخ جدید تفاوت قابل توجهی را احساس نمی کنند.

افزایش نرخ مکالمات سیم کارت دائمی ایرانسل به نرخ 80٪

همچنین مخاطبین سیم کارت اعتباری همراه اول و ایرانسل بیشتر از اینکه شاهد کاهش قیمت باشند، افزایش قیمت را لمس خواهند کرد. اپراترهای تالیا، رایتل و شاتل موبایل تغییری در قیمت های خود نداشته اند.

بدین صورت پس از افزایش قیمت بسته های اینترنتی و حذف بسته های پر مخاطب اینترنت همراه با حجم بالا، حالا شاهد افزایش بها مکالمه در بین اپراتورهای موبایل نیز هستیم. این موضوع احتمالا به کم طرفدارتر شدن مکالمه عادی و تمایل کاربران به مکالمه اینترنتی روی سرویس های محبوبی همجون واتس اپ یا فیس تایم باشیم.

نظر شما چیست؟ این تغییر قیمت ها برای شما چقدر در هزینه ماهانه شما برای خط موبایل تان تاثیر می گذارد؟ اهل مکالمه هستید؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha