حدودا سه هفته پیش بود که آپدیت اندروید 9 گلکسی اس 9 پلاس در دست تست است و دیروز بود که آپدیت اندروید 9 گلکسی اس 9 رابط کاربری سامسونگ اکسپرینس 10 را نشان می دهد. امروز یک نگاه ویدیویی به آپدیت اندروید 9 گلکسی اس 9 منتشر شده که دید بهتری به آن چه که در سامسونگ اکسپرینس 10 (Samsung Experience 10) رخ خواهد داد. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید.

دو موضوع مهم در سامسونگ اکسپرینس 10 (Samsung Experience 10) که روی آپدیت اندروید 9 این شرکت قرار خواهد گرفت، وجود دارد. ابتدا قالب گرافیکی تاریک کامل و دوم که کمتر به آن اشاره شده است، Reachability یا همان ویژگی دسترسی (برای صفحات نمایشگر بزرگ) می باشد. اجازه بدهید با دومی آغاز کنم. می دانیم موبایل ها کم حاشیه شده اند اما ابعاد کلی آن ها به لطف کم حاشیه شدن تغییر نکرده است. این برای ارگونومی ابعادی دستگاه مفید است اما قبلا رسیدن انگشت به لبه بالای (که حاشیه بیشتر داشته) ساده تر بوده است، حالا با کم شدن حاشیه، رسیدن انگشت به لبه بالا سخت تر شده است، چون حاشیه کمتر بوده و فاصله بیشتری باید با انگشت طی شود.

به این ویدیو دقت کنید، این آپدیت اندروید 9 گلگسی اس 9 در منوی نوتیفیکیشن ها، پیام ها و تنظیمات و احتمالا دیگر نرم افزارها که هنوز ندیده ایم، شاهد باز شدن برنامه از نیمه نمایشگر هستیم. این یعنی وقتی شما وارد پیام ها می شوید، اولین چیزی که نیاز دارید به آن دسترسی داشته باشید، زیر انگشت شماست. وقتی منوی نوتیفیکیشن را پایین می آورید، میانبرهای تنطیمات سریع و نوتیفیکیشن های جدید، زیر انگشت شما هستند. به محضی که شما بخواهید به بالا سوایپ کنید یا اطلاعات را باز کنید، برنامه تمام صفحه می شود. این موضوع مفیدی است که امیدوارم سامسونگ آن را زیباتر اجرا کند.

موضوع اول اما همان قالب گرافیکی تاریک است که بحث پیچیده ای نیست اما می تواند در عمر باتری تاثیر ویژه ای بگذارد و در شرایط نوری کم، تجربه بصری بهتری به جای بگذارد. کادرهای سفید که می بینید در حالت عادی خاکستری است که به نظر می رسد با دستکاری شخصی به سفید تغییر کرده اند.

به هر حال این یک آپدیت اندروید 9 گلکسی اس 9 است که لو رفته و نهایی نیست ولی یک دید خوب نسبت به آن چه که سامسونگ در نظر دارد، به ما می دهد. نظر شما چیست؟ جذاب است؟ موضوع دسترسی راحت در نمایشگرهای بزرگ می تواند هوشمندانه ترین تغییر سامسونگ باشد.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha