به گزارش گروه بین‌الملل وب سایت تسنیم به نقل از المنار، در حالی که رژیم آل خلیفه به منظور جلوگیری از سخنرانی‌های عاشورایی و اقامه نماز شب عاشورا نیروهای امنیتی خود در جاده‌های منامه مستقر کرده بود شهروندان بحرینی در حالی که تصاویر آیت الله قاسم را در دست داشتند تظاهراتی پرشور در مرکز منامه برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، شهروندان بحرینی پس از سردادن شعارهای عاشورایی و حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم نماز شب عاشوراء را در مرکز منامه به جا آورده و لبیک یا حسین سر دادند.

طی روزهای گذشته چندین خطیب و روحانی به دلیل سخنرانی در هیئت‌های سوگواری امام حسین علیه السلام توسط رژیم آل خلیفه احضار شدند.

این در حالی است که مزدوران رژیم آل خلیفه با حمله به مناطق مختلف اقدام به برچیدن نمادهای عاشورایی و پارچه‌های سیاه کردند.

رژیم آل خلیفه همه ساله همزمان با فرارسیدن ماه محرم و آغاز ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش به شکل برنامه‌ریزی شده‌ای با نمادهای عاشورایی مبارزه می‌کند تا نشان دهد که هیچ اهمیتی برای شیعیانی که در این کشور زندگی می‌کنند قائل نیست.

جمعیت الوفاق بحرین دو روز قبل در بیانیه‌ای تاکید کرد که تشدید اقدامات و سرکوبگری‌های گسترده رژیم آل خلیفه علیه عزاداران حسینی در ایام سوگواری امام حسین علیه‌السلام تجاوزی آشکار به آزادی‌های دینی و فکری است و عمق مخالفت و مبارزه این رژیم با همزیستی مسالمت‌آمیز را نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha