می‌دانیم هوآوی یکی از شرکت‌هایی است که قول داده برای سال آینده موبایل منعطف خود را عرضه کند. مصاحبه ای که مدیر عامل هواوی آقای He Yu با نشریه آلمانی Die Welt داشته مشخص می کند که نگاه هوآوی به آینده موبایل منعطف چیست. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا نگاهی به آن داشته باشیم.

چندی پیش مدیر عامل سامسونگ مصاحبه ای انجام داد و اولین موضوعی که در صحبت های DJ Koh درباره موبایل منعطف سامسونگ توجه ما را به خود جلب کرده است را می توان نوع نگرش وی به چنین دستگاهی دانست. او درباره موبایل منعطف سامسونگ می گوید که در حالت بسته (باز نشده، جمع شده) این دستگاه کارایی کامل را دارد اما اگر شما بخواهید محتوایی تماشا کنید یا وبگردی نمایید می توانید برای تجربه بهتر، دستگاه را باز کنید.

مدیر عامل هوآوی در مقابل می گوید که موبایل های ما حالا خیلی پیشرفت کرده اند و بزرگترین محدودیت شان برای کنار زدن کامپیوترهای شخصی، اندازه نمایشگر است. از نظر هوآوی وقتی موبایل با نمایشگر منعطف وجود داشته باشد، می تواند نمایگشر بزرگتری را ارایه کند و بتواند جایگزین کامپیوترهای شخصی شود. به صورت کلی صحبت بی جایی نیست اما وقتی که این نمایشگر به حد کافی بزرگ باشد، مثل چیزی که در رایانه مالشی های سریال وست ورد (West World) دیدیم نه زمانی که یک نمایشگر مثلا 7 اینچی روی خودش جمع شود.

موضوع بعدی که جایگزین کردن کامپیوترهای شخصی را برای همه مردم توسط موبایل ها کمتر ممکن می کند، سیستم عامل است. هر چند اندروید خیلی پیشرفت داشته است اما کامپیوترهای شخصی با “ویندوز” برای اکثریت کاربران این دستگاه ها معنی پیدا می کند و اکوسیستم نرم افزاری آن در ذهن آن ها نهادینه شده است، نه اندروید!

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این دید هوآوی صحیح است؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha