می دانیم دوربین دوگانه گلکسی نوت ۹ با دوربین دوگانه گلکسی اس ۹ پلاس تفاوت آنچنانی روی کاغذ و مشخصات ندارد. کیفیت هر دو دوربین بسیار خوب می باشد و در هر شرایط نوری شما می توانید خروجی بگیرید که کمتر موبایل آن را ارائه می کند. امروز دوربین دوگانه گلکسی نوت ۹ توسط لابراتوار DxO رسماً بررسی شده است و امتیاز آن بالاتر از دوربین دوگانه گلکسی اس ۹ پلاس است. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا بیشتر در این زمینه صحبت کنیم.

ابتدا درباره مشخصات دوربین دوگانه گلکسی نوت ۹ با هم صحبت می کنیم. دوربین اصلی با دیافراگم دوگانه که می‌تواند در دو حالت f/1.5 و f/2.4 تنظیم شود، اندازه پیکسل های ۱.۴ میکرومتر و فوکوس فوق سریع دوال پیکسل (Dual Pixel) از جمله مشخصات دوربین اصلی است. دوربین دوم با f/2.4 و لنز ۵۴ میلی‌متری ارائه می شود که به شما اجازه دو برابر زوم اپتیکال بدون افت کیفیت تصویر و ثبت تصاویر تله و پرتره را می دهد. قابل ذکر است که هر دو دوربین با لرزشگیر اپتیکال تصویر یا همان OIS مجهز شده‌اند.

نتیجه تست دوربین گلکسی نوت ۹ در DxO به قرار زیر است:

نسبت به امتیاز DxO دوربین گلکسی نوت ۸ می توان پیشرفت خوبی را در دوربین گلکسی نوت ۹ شاهد بود. ۹ امتیاز افزایش در مجموع امتیازات و پیشرفتهای قابل تحمل در عکاسی و فیلمبرداری گلکسی نوت ۹ را یک ارتقاء جالب نسبت به گلکسی نوت ۸ می کند.

همچنین نسبت به امتیاز DxO دوربین گلکسی اس ۹ پلاس نیز شاهد پیشرفت هستیم و برای اولین بار یک موبایل از سامسونگ امتیاز بالای ۱۰۰ از لابراتوار DxO می گیرد. با این امتیاز گلکسی نوت ۹ مشترکا با  HTC U12 پلاس در رتبه دوم و با اختلاف زیاد پشت سر هم اولین دوربین سه گانه موبایل یعنی هوآوی پی ۲۰ پرو قرار می گیرد.

به نظر می رسد که ویژگی هوش مصنوعی دوربین گلکسی نوت ۹ در این پیشرفت بی تاثیر نبوده باشد اما در تجربه ما از دوربین گلکسی نوت ۹ و تشخیص صحنه متکی بر هوش مصنوعی، خطاهای زیادی ثبت شده است. به هر حال! دوربین گلکسی نوت ۹ همانطور که انتظار می رفت، بهترین دوربین موبایل این شرکت است اما شاید عبور از هوآوی با دوربین سه گانه گلکسی اس ۱۰ پلاس صورت بگیرد، البته اگر تا آن موقع رکورد DxO توسط هوآوی میت ۲۰ پرو دوباره جا به جا نشود یا آیفون های ۲۰۱۸ شگفتی آفرین نشوند!

 

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha