امروز توییتی عجیب از حساب کاربری Sony mobile news در توییتر منتشر شد که این سوال را در ذهن ما به وجود می آورد: اکسپریا ایکس زد ۳ (Xperia XZ3) از شبکه 5G پشتیبانی می کند؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه با کیو ام سی همراه باشید.

اینکه آیا سونی اولین موبایل 5G دنیا را تولید کرده باشد و در مراسم معرفی آن در IFA2018 کلامی از آن به میان نیاورده باشد با وجود اینکه عجیب است اما با سابقه این شرکت ژاپنی باید گفت که می تواند محتمل باشد. اجازه بدهید با این توییت آغاز کنیم:

در متن این توییت از آماده بودن 5G صحبت می شود و سپس گفته می شود که از سرعت فوق سریع و تجربه بهبود یافته اکسپریا ایکس زد ۳ (Xperia XZ3) لذت ببرید. این نمی تواند مستقیما به ما بگوید که اکسپریا ایکس زد ۳ از شبکه 5G پشتیبانی می‌ کند و اولین موبایل 5G دنیا است اما Gsmarena از این توییت چنین برداشت کرده است.

ما می دانیم اکسپریا ایکس زد ۳ با چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ ارایه می شود و این چیپست از مودم Qualcomm X20 استفاده می کند. تنها راهی که اکسپریا ایکس زد ۳ از شبکه 5G پشتیبانی کند این است که مودم جدید و هنوز به صورت تجاری عرضه نشده Qualcomm X50 در آن به کار برود. در این صورتی است که با حداکثر سرعت ۲ گیگابیت بر ثانیه روی اپراتورهای پشتیبانی کننده از 5G به دریافت اطلاعات بپردازد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید اکسپریا ایکس زد ۳ اولین موبایل 5G دنیا باشد؟ ما می دانیم که این پاییز چینی ها حتما موبایل 5G رونمایی خواهند کرد، چند روز پیش شیائومی می میکس ۳ (Mi Mix 3) در حال اتصال به شبکه 5G دیدیم

 

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha