به گزارش نیوزنگار رونقی نیوزگزاری کیو ام سی، رسول اشرف‌زاده مدیرعامل گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در نشستی نیوزی اظهار داشت: تامین تجهیزات ماشین‌آلات پیچیده برخی از طرح‌های پتروشیمی دارای پیشرفت بیش از 90 درصد تامین شده و هم‌اکنون پیشرفت ساخت طرح توسعه پتروشیمی ایلام و طرح پتروشیمی اوره و آمونیاک لردگان به بیش از 90 درصد رسیده است.

وی افزود: با وجود اعمال برخی از محدودیت‌ها  تمام تجهیزات این دو طرح تامین شده به طوری که دو دستگاه از کمپرسورهای پیچیده و حساس طرح پتروشیمی لردگان پس از خرید از یک کشور خارجی از مسیر بندرعباس وارد کشور شده است.

اشرف‌زاده با اشاره به امضای قرارداد ساخت و تامین منابع مالی پتروشیمی 300 هزار تنی دهدشت، گفت: تفاهمنامه ساخت این پتروشیمی در مسیر خط لوله اتیلن دنا هفته جاری به ارزش تقریبی 280 میلیون یورو با پیمانکاران ایرانی امضا شده است.

وی ادامه داد: قرار است فاینانس و منابع مالی این طرح پتروشیمی توسط بخش خصوصی از دو مسیر فاینانس‌های اروپایی و یا چینی تامین شود؛ همچنین علاوه بر این، مذاکراتی با صندوق توسعه ملی به منظور استفاده از منابع ارزی این صندوق هم برای تامین مالی پتروشیمی دهدشت به میزان 320 میلیون یورو انجام شده است.

اشرف زاده با بیان اینکه “یکی از مهم‌ترین اهداف ساخت پتروشیمی دهدشت تکمیل زنجیره ارزش در مسیر خط لوله اتیلن دنا بوده به طوری که خوراک گاز پس از تبدیل به اتان در پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به پتروشیمی گچساران و سپس پتروشیمی دهدشت انتقال داده می‌شود”، گفت: تکمیل زنجیره ارزش به عنوان یکی از سیاست‌های کلان در صنعت پتروشیمی است و ما براساس این سیاست کلان قصد داریم همزمان با ساخت و تکمیل طرح توسعه پتروشیمی ایلام اجرای یک واحد تولید پلی‌تروپیلن را در دستور کار قرار داده‌ایم به طوری که هم‌اکنون تمامی تجهیزات مورد نیاز این واحد پتروشیمی هم تامین شده است.

وی از برنامه‌ریزی به منظور تکمیل زنجیره ارزش و تولید بنزین پیرولیز در ادامه توسعه پتروشیمی ایلام نیوز داد و گفت: علاوه بر این ساخت یک مجتمع 500 هزار تنی تولید پلی اتیلن هم در گچساران انجام شده که تاکنون موافقتنامه اصولی آن در هلدینگ خلیج فارس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام گرفته است.

اشرف زاده از ساخت اولین پارک پتروشیمی کریستال ملامین در قالب طرح توسعه پتروشیمی ارومیه توسط بخش خصوصی نیوز داد و گفت: ساخت این پارک کریستال ملامین حتی در شرایط  تحریم با توجه به در دست بودن تکنولوژی آن قابل انجام بوده که اجرای آن اشتغال قابل توجهی را با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha