هوآوی در بازار امریکا روزهای سختی را دارد. آن ها سال گذشته با Mate 10 سعی کردند به صورت رسمی و تجت قرارداد وارد بازار امریکا شوند اما بنا به دلایل مختلف این موضوع ممکن نشد و آن ها از یکی از مهم ترین بازارهای موبایل جهان محرومند. حالا گویا ابرهای سیاه نمی خواهند از باریدن روی هوآوی دست بردارند و هوآوی به دلیل نقض حق اختراع 4G LTE در امریکا به 10.5 میلیون دلار جریمه محکوم شده است. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا در این زمینه بیشتر صحبت کنیم.

شرکت PanOptis در سال 2014 تلاش کرده تا با هوآوی قرار ملاقاتی برای مذاکره درباره حقوق اختراع ثبت شده این شرکت که در محصولات آن ها استفاده شده است داشته باشد. این تلاش ها تا سال 2017 ادامه داشته و در نهایت پس از عدم پاسخگویی هوآوی، شرکت PanOptis دست به شکایت می شود و حالا به نظر می رسد که به دلیل استفاده از 5 حق اختراع این شرکت، هوآوی به پرداخت جریمه 10.5 میلیون دلاری محکوم شده است.

این حقوق اختراع مربوط به رمزگشایی تصویر و صدا روی اینترنت است. جالب است که فقط سه دستگاه نکسوس 6 پی، میت 9 و پی 8 لایت در این گزارش دچار چنین استفاده نا به جایی شده اند. هر چند هوآوی به این موضوع عکس العمل نشان خواهد داد و استیناف می دهد اما اگر محکون شناخته شود باید 10.5 میلیون دلار جریمه بدهد. هر چند این مبلغ خیلی بزرگ نیست اما همچنان سبب می شود هوآوی در بازاری که آن را باخته است، همچنان تلفات بدهد!

نظر شما چیست؟ موضوع حقوق اختراع واقعا پیچیده است!

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha