به گزارش وب سایت تسنیم از مشهد مقدس، حمیدرضا مقدم‌فر کارشناس مسائل سیاسی در همایشی با حضور نخبگان و نیروهای فعال جبهه انقلاب که در مشهد برگزار شد با اشاره به مسائل و مشکلات امروز در کشور گفت: هیچکس نمی‌تواند منکر وجود مشکلات باشد اما بسیاری نیز در این میان تلاش می‌کنند با بزرگ‌نمایی مشکلات داخلی و تحلیل وارونه از علل و ریشه‌های آن عرصه تقابل نظام سلطه با انقلاب اسلامی را بازتعریف کنند.

وی افزود: همه تکاپوی جبهه استکبار برای به هم ریختن اوضاع در داخل کشور چه با نفوذ، چه در اختلاف افکنی، چه در حمایت از تروریست‌های مفتضح و بی‌آبرو مانند منافقین و چه در دامن زدن به امواج اعتراضات صنفی، قومی و مذهبی فقط و فقط با هدف وادار کردن مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی به عقب‌نشینی از مواضع خود در سیاست خارجی صورت می‌گیرد.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه “تغییر رفتاری که سران استکبار از آن دم می‌زنند این نیست که جمهوری اسلامی به آرمان‌هایش پشت کرده و یا در تحقق آنها کوتاهی کرده و اکنون باید رفتار خود را در راستای آن آرمان‌ها تغییر دهد” خاطرنشان کرد: منظور دشمنان از تغییر رفتار جمهوری اسلامی این است که عمق استراتژیک خود که باعث افزایش نفوذ منطقه‌ای و قدرت تاثیر بین‌المللی در معادلات جهانی به ویژه در مسائل مربوط به منطقه و جبهه مقاومت می‌شود را کاهش دهد و مالک‌های خود را از کنار خیمه معاویه فراخواند. در پافشاری بر سیاست استکبارستیزی و دوری از آمریکا تجدید نظر کند و با پلیدترین و جنایت‌کارترین رژیم‌های سیاسی که لکه ننگ بزرگی در تاریخ بشریت است یعنی رژیم صهیونیستی کنار بیاید و او را به رسمیت بشناسد.

مقدم‌فر همچنین تصریح کرد: دشمن از سه طریق «جنگ اقتصادی»، «جنگ روانی» و «تلاش برای اغتشاش در داخل» دو هدف عمده را دنبال می‌کند آنها می‌خواهند جمهوری اسلامی تحت تأثیر این سه جنگ صحنه رویارویی مردم با نظام اسلامی شود تا اولاً از یک سو مردم نسبت به بعد نرم‌افزاری نظام یعنی کارآمدی اسلام در اداره جامعه، کارآمدی نظریه ولایت‌فقیه به عنوان یک الگوی بومی و اصیل و جایگزین نسخه‌های غربی در نظام‌سازی سیاسی دچار تردید شوند و ثانیا با ناامیدی از حل مشکلات خود و بدبینی نسبت به مسئولان نظام پیوندهای عاطفی خود را با نظام اسلامی بگسلند و از نظام اسلامی که امام و رهبری حفظ آن را اوجب واجبات می‌دانند رویگردان شوند.

وی با تاکید بر اینکه راه برون‌رفت از مشکلات نه «بازگشت از انقلاب» بلکه «بازگشت به انقلاب» است تاکید کرد: مشکلات از آنجایی آغاز می‌شود که ما اصول، آرمان‌ها، شعارها و روحیه و عمل انقلابی را فراموش کنیم و یا درباره آنها دچار تردید شویم.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه به تعریف معنای بازگشت به انقلاب پرداخت و گفت: بازگشت انقلاب یعنی عدالت، یعنی همه فدای اهداف انقلاب، نه اینکه انقلاب فدای زیاده خواهی‌های زیاده‌خواهان و ویژه‌خواران شود. بازگشت به انقلاب یعنی بازگشت به معنویت پیشبرنده‌ای که آن را در دوران پیروزی و جنگ تحمیلی تجربه کردیم.

مقدم‌فر ادامه داد: بازگشت به انقلاب یعنی بازگشت به سادگی‌ها و بی‌پیرایگی‌های اول انقلاب، پرهیز و ضد ارزش قلمداد کردن اشرافی‌گری و تجمل‌طلبی. بازگشت به انقلاب یعنی اقدام و عمل انقلابی، خستگی ناپذیری در راه انقلاب، خود را همیشه بدهکار انقلاب قلمداد کردن. بازگشت به انقلاب یعنی همان قلک‌های کنار تلفن‌های اداره که نشان می‌داد یک انقلابی جسور با همه جرأتش، شجاعت نزدیک شدن به خط قرمز بیت‌المال را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه باید در چهل سالگی انقلاب ارزش‌های انقلابی را در جامعه بازآفرینی کنیم خاطرنشان کرد: مردم این برجستگی‌ها را از انقلابیون و رهبران انقلاب دیدند که دلبسته انقلاب شدند و در راه برپایی و استقرارش خون فرزندانشان را هدیه کردند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی در بخش پایانی سخنانش به ملاحظات مهمی که در راه انقلابی بودن و انقلابی ماندن وجود دارد اشاره و با بیان اینکه حرکت کردن پشت سر امام امت مهمترین این مولفه‌هاست تصریح کرد: امروز برخی با ادعای انقلابی بودن یا از امام انقلاب عقب می‌مانند و یا از وی جلو می‌زنند که حرکتشان بیش از آن که انقلابی‌گری باشد انقلابی نمایی است. انقلابی واقعی ولایتمدار است، اقدام و عمل انقلابی‌اش برای «ولی» هزینه ایجاد نمی‌کند بلکه به جای سرمایه‌سوزی برای ولی جامعه سرمایه تولید می‌کند.

انتهای پیام/ح

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha