دو روز پیش بود که در کیو ام سی خواندیم تقلب در تبلیغات سامسونگ برزیل برای نمونه عکس های گلکسی A8 2018 وجود داشته است. حالا یک نمونه فجیع تر و دانسته تر رخ داده و تقلب هوآوی در تبلیغات دوربین سلفی نوا 3 (Nova 3) کشف شده است! در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا این مورد را بررسی کنیم.

این ویدیو را ابتدا ببینید:

 

 

هوآوی نوا 3 (Nova 3) دارای دوربین سلفی دوگانه 24+2 مگاپیکسلی است که دوربین 2 مگاپیکسلی برای تشخیص عمق تصویر به کار می رود و دوربین اصلی به هوش مصنوعی مجهز شده است. در ویدیویی که دیدید، هوآوی تلاش دارد تا 4 صحنه دشوار و کارایی هوش مصنوعی را به شما نشان دهد و در کنار آن عکاسی بوکه فوق قدرتمند دوربین سلفی نوا 3 را به رخ بکشد، برای این کار چینی ها از یک دوربین عکاسی حرفه ای استفاده کرده اند که می توانید در پشت صحنه این ویدیو تبلیغاتی ببینید:

در این تصویر که مربوط به صحنه در حال آرایش بودن خانم می شود، می بینید که دست مرد قهرمان داستان (!) خالی از نوا 3 بوده و تصویر با یک دوربین حرفه ای ثبت می شود. این سناریو برای دیگر صحنه ها تایید نشده اما اگر عکاس باشید کاملا متوجه می شوید که این تصاویر (در گالری زیر ببینید) به هیچ عنوان با یک موبایل ثبت نخواهند شد:

هوآوی نوا 3

هوآوی نوا 3

هوآوی نوا 3

هوآوی نوا 3

هوآوی نوا 3

هوآوی نوا 3

به رنگ ها، گستره دینامیکی، عمق میدان و جزئیات توجه کنید! حتی در تصویر اول، انعکاس موبایل در شیشه مشخص نیست و به نظر می رسد تصویر یک دست خالی را شاهد هستیم!

به هر حال این اولین بار نیست که هوآوی چنین شیطنتی کرده است و پیش از این برای تبلیغات اولین موبایل با دوربین دوگانه آن ها یعنی هوآوی پی 9 (Huawei P9) این اتفاق رخ داده است. هر چند کار هیچ کدام تایید شده نیست اما در مورد سامسونگ می توانید یک اپراتور یا شعبه منطقه را ببینید که یک عکس را توییت کرده اما اینجا یک تبلیغات کاملا برنامه ریزی شده و ویدیویی را از هوآوی (احتمالا شعبه عربی) شاهد هستیم که بیش از 2 میلیون بار (احتمالا به دلیل تبلیغات پرداختی در یوتیوب) هم در یوتیوب دیده شده است.

نظر شما چیست؟ به هر حال تقلب در تبلیغات و فریب کاربر به هیچ شکلی صحیح نیست و آنقدر عواقب دارد که حتی این روزها می بینید شرکت ها مشخصات و تمام موارد از جمله حتی مقدار دقیق حافظه داخلی و شرایط خاص را باید روی جعبه درج کنند!

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha