گلکسی نوت 9 در بازار است و کم کم تست ها و مقایسه های متفاوتی از آن را می بینیم تا پیش از خرید بتوانیم دید صحیح تری نسبت به آن چه که هست داشته باشیم. امروز تست سرعت گلکسی نوت 9 با آیفون X از یک منبع اپلی اما کاملا منصف و بی طرف یعنی EverythingApplePro منتشر شده که در ادامه آن را با هم خواهیم دید، با کیو ام سی همراه باشید.

به صورت مشخص می توان گفت که برنامه های خروجی ویرایش ویدیو و تصویر برای iOS بهینه تر هستند و این موضوعی است که در دور اول تست کاملا خودنمایی می کند. گلکسی نوت 9 در دو مورد از آیفون X عقب می ماند و آن در فوتوشاپ اکسپرس و ویرایش فیلم است. این سبب می شود که گلکسی نوت 9 در زمان راند اول حدودا 30 ثانیه عقب تر باشد و در راند دوم حتی برنامه فوتوشاپ اکسپرس از رم پاک شده و دوباره بازخوانی شود اما هیچ کدام از دیگر گیم ها چنین مشکلی نداشتند. آیفون X در مقابل چند برنامه را از رم بسته بود و دوباره اجرا شدند. به هر حال تفاوت سخت افزاری به خصوص در حافظه رم بین این دو دستگاه مشهود است. اجازه بدهید نگاهی به مشخصات گلکسی نوت 9 (در این تست نسخه امریکا با چیپست اسنپدراگون 845) در مقابل آیفون X داشته باشیم:

مقایسه سخت افزار گلکسی نوت 9 با آیفون X

مقایسه سخت افزار گلکسی نوت 9 با آیفون X

سرعت گلکسی نوت 9 در باز کردن تک تک برنامه و گیم ها به شکل مشخص سریع تر از آیفون X است و این نشان می دهد که در زندگی روزمره اگر شما بخواهید به صورت عادی کار کنید و نخواهید چندین گیم و برنامه سنگین و به خصوص خروجی های ویرایش تصویر و ویدیو بگیرید، گلکسی نوت 9 دستگاه سریع تری است. در بنچمارک ها دو نتیجه متفاوت را می بینیم، جایی که در بنچمارک CPU محور Geekbench پردازنده A11 بایونیک چیپست اسنپدراگون 845 گلکسی نوت 9 را در هم می کوبد اما در تست بنچمارک جامع Antutu شاهد در کوبیده شدن آیفون X هستیم.

در تست سرعت وای فای می بینیم که حتی آیفون X سریع تر از گلکسی نوت 9 است و این کمی برای ما عجیب است. در تست Face ID با Intelligent Scan تقریبا سرعت برابر را شاهد هستید و دلیل سرعت برابر را می توان نیازمند به سوایپ بودن آیفون X و انمیشین آن دانست در غیر این صورت تشخیص هویت در آیفون X سریع تر انجام می شود. در مقایسه با حسگر اثرانگشت گلکسی نوت 9 می بینیم که تا 3 برابر سریع تر از آیفون X ظاهر می شود و این واقعا خیلی قانع کننده تر است که هنوز از حسگر اثرانگشت استفاده کنیم اما به هر حال موارد فانتزی مثل Animoji و Memoji هم قانع کننده است که Face ID داشته باشیم!

در نهایت باید به پشتیبانی گلکسی نوت 9 از قلم S Pen اشاره کرد که آیفون X ندارد. لطفا از یاد نبرید که این دو دستگاه تقریبا یک سال تفاوت در تاریخ عرضه دارند و رقیب اصلی گلکسی نوت 9 را باید در بین آیفون های 2018 جست که به نظر ما آیفون هم قد و اندازه آن یعنی آیفون X پلاس یا همان آیفون 6.5 اینچی OLED خواهد بود.

هر چند انتظار می رود نسخه اگزیوس 9810 گلکسی نوت 9 (همان نسخه ای که در بازار هم فروخته می شود) عملکرد بهتری داشته باشد اما در حال حاضر این دو پرچمدار گران 1000 دلاری هر کدام دلایل ویژه به خود را دارند که بخواهید آن ها را بخرید و اولین و مهم ترین آن ها سیستم عامل است. اگر به انتخاب سیستم عامل رسیده اید، پاسخ شما از پیش مشخص است! کدام یک؟ آیفون X یا گلکسی نوت 9؟ iOS یا اندروید؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha