عمر باتری موبایل های مختلف را با هم بررسی کرده ایم. این یکی از مواردی است که وقتی درباره هر موبایل منتشر شده باشد، ما آن را منعکس کرده ایم. موضوع مهم اما این است که “بهنیه بودن عمر باتری” یا مصرف باتری در کدام دستگاه بیشتر است. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا به صورت ویژه ای عمر باتری موبایل های مختلف را با هم مقایسه کنیم.

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در عمر باتری، رزلوشن و ابعاد نمایشگر دستگاه است. ما اینجا فاکتور رزلوشن را که می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد، به دو بخش QHD و بالاتر در مقابل پایین تر از QHD قرار داده ایم. هر دستگاه در رده بندی خود بررسی خواهد شد اما چطور؟

به سادگی عمر باتری تقسیم بر حجم باتری می شود و سپس در میانگین حجم باتری دستگاه های هم رده خود ضرب خواهد شد. به این صورت یک عمر باتری نرمالیزه شده بدست می آید که نگاه خوبی به ما خواهد داد.

بهینه ترین عمر باتری موبایل های QHD و بالاتر

در این بین می بینیم که اچ تی سی یو 11، ال جی وی 30 و گلکسی اس 8 اگزینوس در رتبه های اول تا سوم قرار می گیرند و در نهایت دوباره جایگاه های آخر هم متعلق به ال جی و اچ تی سی است! اما در نمایشگاه های کمتر از QHD چه کسی تاچ را بر سر دارد؟

بهینه ترین عمر باتری موبایل های کمتر QHD

سلطان بی چون و چرا در این بخش آیفون های اپل است که با فاصله بهینه ترین مصرف انرژی را خواهند داشت. عملکرد برندهای چینی ته جدول هم جالب است، مثلا حتی پرچمدارهایی مثل می میکس 2 اس و وان پلاس 6 نشان داده اند که تقریبا نصف آیفون 8 می توانند بهینه باشند که به لطف حجم باتری بزرگ خود، رقابت را ادامه می دهند. البته لطفا رزلوشن HD آیفون 8 و اندازه کوچک 4.7 اینچی آن را از یاد نبرید ولی اگر بردید هم مشکلی نیست، رتبه دوم هر دو فاکتور را تصحیح می کند!

نظر شما چیست؟ بهینه بودن عمر باتری هر چند لزوما در خرید شما نمی تواند تاثیر بگذارد و اگر شرکت ارایه کننده، حجم باتری مناسب را برای دستگاه انتخاب کند، عمر باتری مناسب به شما می رسد! ولی به صورت کلی فاکتور جذابی است که باید بررسی شود! اینطور نیست؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha