به گزارش نیوزگزاری کیو ام سی، در هفتمین جلسه شورای عالی هماهنگی رونقی که صبح امروز شنبه برگزار شد، ابتدا سیاستهایی که بانک مرکزی برای بخش ارزی کشور پیش‌بینی کرده است، مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین با توجه به نوسانات اخیری که در بخش ارزی کشور به‌وجود آمده اعضای جلسه تأکید کردند که شرایط رونقی کشور نیازمند تصمیمات جدید و بازنگری در سیاستهای قبلی است و لذا سیاستهای جدید بانک مرکزی در بخش ارزی در این جلسه مورد بررسی و تأیید سران و اعضای جلسه قرار گرفت.

بر این اساس جهت‌گیری عمده سیاستهای جدید بر این اصل استوار است که کالاهای اساسی و مورد نیاز عامه مردم با نرخ رسمی ارز که بانک مرکزی اعلام خواهد کرد، به‌مقدار مورد نیاز تأمین شده و دستگاههای اجرایی بر تمام مراحل واردات تا توزیع این کالاها به‌طور دقیق نظارت خواهند داشت.

در این جلسه همچنین مقرر شد برای  فعالان در بخشهای صادرات و واردات و کسانی که برای انجام فعالیتهای ضروری‌شان به ارز نیاز دارند، تسهیلاتی فراهم شود تا بتوانند هم ارز مورد نیازشان را به‌راحتی در بازار تهیه کنند و هم بتوانند فعالیتهای‌شان را با سرعت و اطمینان بیشتری ادامه دهند.

جزئیات سیاستهای مورد اشاره که در این جلسه به‌تصویب رسید، در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به‌تصویب می‌رسد و پس از آن رئیس‌کل بانک مرکزی روز دوشنبه و در آستانه عملیاتی شدن این سیاستها، جزئیات آن را به‌اطلاع مردم خواهد رساند.

اعضای شورای عالی هماهنگی رونقی در ادامه این جلسه، پیشنهاد رئیس قوه قضائیه را به‌منظور تسریع در برخورد با مفسدین و اخلالگران رونقی بررسی کردند.

در چارچوب این پیشنهاد، مسیر برخورد با کسانی که در این مقطع با فعالیتهایشان به آرامش و ثبات رونقی کشور لطمه زده و با استفاده از رانتهای بزرگ، رونق کشور را دچار مشکل کردند و فعالیتهای ناسالم و غیرشفاف انجام دادند، با کوتاه‌تر کردن مهلت‌هایی که در قانون پیش‌بینی شده، با سرعت عمل بیشتر و در زمان کوتاه‌تر رسیدگی شود.

کلیات این موضوع نیز در این جلسه بررسی و مقرر شد در جلسه آینده شورای عالی هماهنگی رونقی قوا این پیشنهاد به‌تصویب نهایی برسد تا چارچوب عمل قوه قضائیه برای برخورد قاطع و سریع‌تر با مفسدان و اخلالگران رونقی قرار گیرد.

انتهای پیام/*

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha