خبرگزاری ایرنا: ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) روزهای ششم تا هشتم مرداد ماه سال جاری به منظور بررسی شرایط جیم های فوتبال ایران و تمدید مجوز حرفه ای به ایران سفر می کنند.

ناظران «ای.اف.سی» در طول سفر خود میزان بدهی ها، درآمدزایی، اسپورتگاه ها، زمین های تمرینی و … جیم های فوتبال را بررسی خواهند کرد.

سهیل مهدی رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ فوتبال روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اسپورتی ایرنا با تایید این خبر افزود: نماینده های «ای.اف.سی» علاوه بر بحث های مرتبط با مجوز حرفه ای جیم ها، گفت و گوهایی نیز برای تدوین برنامه های توسعه، برنامه های استراتژیک و بلندمدت فوتبال ایران نیز با مسوولان فدراسیون خواهند داشت.

سال گذشته نیز ناظران «ای.اف.سی» به تهران سفر و وضعیت جیم های فوتبال را به ویژه از نظر ترازنامه مالی و بدهی به گیمکنان داخلی و خارجی بررسی کردند.

در نتیجه این بررسی ها برخی از جیم های فوتبال از جمله استقلال خوزستان، نفت تهران، پدیده طلایی خراسان، سیاه جامگان مشهد، ‏پارس جنوبی جم و سپید رود رشت مجوز حرفه ای ملی را نیز بدست نیاوردند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پنج معیار اصلی شامل معیار اسپورتی (برگزاری مسابقات اسپورتی، دیدارهای تیم های پایه و…)، داشتن کارکنان صلاحیت دار اداری و پرسنلی، قراردادهای جیم ها با گیمکنان و مربیان، ترازنامه های مالی و بدهی های جیم ها و زیرساخت ها که مرتبط با در اختیار داشتن اسپورتگاه های اختصاصی هستند را برای صدور مجوز حرفه ای در نظر می گیرد.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha