به گزارش گروه بین‌الملل وب سایت تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطینی، یک پهپاد متعلق به رژیم صهیونیستی گروهی از جوانان فلسطینی را در نزدیکی اردوگاه “العودة” در شرق جبالیا واقع در شمال نوار غزه هدف قرار داد که 6 تن در پی این حمله زخمی شدند.

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که حال دو تن از مجروحان وخیم است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که یک هواپیمای متعلق به این رژیم گروهی از جونان را که در آماده شدن برای پرتاب بادبادک‌ها و بالن‌های آتشین از شمال نوار غزه به سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

بیش از سه ماه است است که شهروندان فلسطینی سلاح جدیدی را برای مقاومت در برابر اشغالگران به‌کار می‌گیرند. این سلاح همان بادبادک‌های کاغذی و بالن‌هایی است که با خود شیشه‌های مشتعل حمل می‌کنند.

تاکنون صدها هزار دلار در نتیجه آتش‌سوزی‌های ناشی از پرتاب بادبادک‌ها و بالن‌های آتشین به رژیم صهیونیستی خسارت وارد شده است.

ترور دو دانشمند فلسطینی در الجزایر

منابع رسانه‌ای در الجزایر امروز یکشنبه اعلام کردند که دو دانشمند فلسطینی به نام‌های محمد الفرا و محمد حمید البنا‎ که هر دو از ساکنان خانیونس در جنوب نوار غزه بودند، در داخل یک آپارتمان ترور شدند.

تاکنون هیچگونه جزئیاتی درباره ترور این دو دانشمند فلسطینی اعلام نشده است.

چند ماه قبل نیز یک دانشمند فلسطینی در مالزی ترور شد.

واکنش اردن به تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه مسجدالأقصی

دولت اردن امروز یکشنبه تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه مسجدالأقصی را محکوم کرد و از این رژیم خواست که از اقدامات تحریک‌آمیز خود دست بردارد.

“جمانه غنیمات” سخنگوی رسمی دولت اردن اقدامات تحریک‌آمیز مستمر رژیم صهیونیستی علیه مسجدالأقصی به‌ویژه اقدامات تحریک‌آمیز شهرک‌نشینان در این مسجد را که با حمایت پلیس اسرائیل صورت گرفت، شدیدا محکوم کرد.

وی افزود که اینگونه اقدامات احساسات نمازگزاران و مسلمانان در سرتاسر دنیا را تحریک می‌کند کما اینکه این اقدامات نقض تعهدات رژیم صهیونیستی به عنوان یک نیروی اشغالگر بر اساس قوانین بین‌المللی و نقض همه عرف‌ها و منشورهای بین‌المللی که بر ضرورت احترام به مراکز عبادی ادیان مختلف تاکید دارد، به شمار می‌رود.

سخنگوی دولت اردن گفت که سفارت این کشور در تل‌آویو در واکنش به حوادث مسجدالأقصی یادداشت اعتراض‌آمیزی به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی داده است.

امروز یکشنبه صدها شهرک نشین صهیونیست از سمت باب المغاربه به مسجدالاقصی یورش بردند و به برپایی آیین ادعایی خود پرداختند، آنها با هدف ایجاد رعب و وحشت در میان فلسطینی‌ها، در دسته‌های بزرگ و با عبور از بازارها و اماکن تاریخی قدس اشغالی به مسجدالاقصی رفتند. برخی منابع آمار متجاوزان را بیش از 800 نفر اعلام کردند.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha