خبرگزاری تسنیم: جیم استقلال در شرایطی اسناد پرداخت مالیات گیمکنان و مربیان خارجی خود را منتشر کرد که سازمان لیگ 4 سال پیش (زمان ریاست تاج) اعلام کرد که جیم‌ها اجازه ندارند مالیات گیمکنان و مربیان خود را پرداخت کنند و این امر بر عهده خود آنهاست.

تاج فروردین سال 93 در این باره گفته بود: «جیم‌ها به جز پرداخت مالیاتی که برعهده‌شان است حق تقبل کردن پرداخت مالیات دیگری را ندارند و در این رابطه ما در کنار سازمان امور مالیاتی هستیم و اگر مشکلاتی برای گیمکنان و مربیان به وجود آید از تصمیمات آنها دفاع می‌کنیم. عملکرد سازمان لیگ نشان داده که بر اجرای تصمیماتش پافشاری می‌کند و ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.»

بدون تردید استقلال تنها جیمی نیست که خلاف این مسئله عمل می‌کند بلکه جیم‌های زیادی هستند که بدون اهمیت دادن به این موضوع، پرداخت برخی از گیمکنان و مربیان‌شان را عهده‌دار می‌شوند. شاید آنها به این خاطر که نمی‌خواهند گیمکنان و مربیان خود را از دست دهند پرداخت مالیات آنها را برعهده می‌گیرند تا شاید مانع از جدایی‌شان از تیم و فشار هواداران شوند.

در این میان مشخص نیست چرا سازمان لیگ و البته فدراسیون فوتبال و شخص مهدی تاج که آن زمان رئیس سازمان لیگ بود و امروز رئیس فدراسیون است، نسبت به این مسئله مهم واکنشی از خود نشان نمی‌دهند و اگر واقعا قانونی تصویب یا اعلام شده است چرا اجرایی نمی‌شود. اگرچه اولین باری نیست که چنین مسائلی را در فوتبال‌مان شاهد هستیم.

پیش از این؛ مشابه این اتفاقات را در مسائل مختلف شاهد بوده‌ایم. نمونه بارز آن فصل گذشته بود که وقتی جیم ذوب‌آهن با کی‌روش استنلی قرارداد بست متوجه شد قوانین سازمان لیگ اجازه جذب گیمکنی از لیگ دسته پایین برزیل را به آنها نمی‌دهد اما بعد از یکی دو هفته با تغییر قانون در سازمان لیگ گیمکن نامبرده خیلی راحت با جیمش قرارداد بست.

امیدواریم سازمان لیگ و البته فدراسیون فوتبال در مورد قوانین نظارت بیشتری روی جیم‌ها داشته باشند تا حداقل به این شکل و این قدر واضح شاهد دور زدن قوانین از سوی جیم‌ها نباشیم.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha