به گزارش گروه بین الملل وب سایت تسنیم به نقل از هفته نامه “اشپیگل”، “فرانک والتر اشتاین مایر”، رئیس جمهور آلمان احزاب متحد مسیحی در آلمان را به دلیل رفتارهای آن ها در مناقشات بر سر مسئله پناهندگان مورد انتقاد شدید قرار داده و در مصاحبه‌ای با “زد دی” اف آلمان گفت: ما باید به عقل گرایی در بحث ها که در تاریخ هفتاد ساله جمهوری فدرال آلمان تثبیت شده است بازگردیم.

وی همچنین گفت: آنچه که ما اینجا این روزها تجربه کرده ایم برای فرهنگ سیاسی ما عواقبی دارد. وی همچنین تاکید کرد که این روزها نامه هایی را روسای جمهورهای مختلف و شهروندان خشمناک به وی (در انتقاد از این شرایط) نوشته‌اند.

اخیرا مناقشات سختی در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله پناهندگان درگرفت و در جریان این مناقشات، “هورست زیهوفر”، وزیر کشور آلمان تهدید کرد که از همه مسئولیت های سیاسی خود کناره گیری می کند.

چند روز پیش بالاخره توافقی بین احزاب بر سر این مسئله شکل گرفت که البته بسیاری از احزاب اپوزیسیون از آن راضی نیستند و مشخص نیست که آیا می تواند راه علاجی برای این اوضاع متشنج در آلمان باشد.

اشتاین مایر در بخش دیگری از این مصاحبه خواستار رفتارهای مسئولانه در مناقشاتی که شکل می گیرد شده و از کاربرد زبانی که منجر به جدایی شود از جمله در مناقشات بر سر مسئله پناهندگان در اتحادیه اروپا منع کرد.

اشتاین مایر همچنین در آستانه برگزاری اجلاس ناتو در بروکسل همه اعضای این ائتلاف نظامی را به عهده داری مسئولیت بیشتر فرخوانده و گفت: اروپا باید آشکارا بداند که نه تنها شرایط امنیتی در اروپا تغییر کرده است بلکه مناسبات دو سوی آتلانتیک و همچنین نقش آمریکا در ناتو نیز این گونه است.

رئیس جمهور آلمان همچنین با اشاره به بحث های اخیر درباره هزینه های دفاعی بالاتر در ناتو و به ویژه فشارهایی که در این راستا بر آلمان وارد می شود درباره این مسئله که آمریکا تحت ریاست جمهوری ترامپ نقش و تعهدات خود در قبال ناتو را کاهش دهد ابراز نگرانی کرد.

اجلاس سران ناتو روزهای یازدهم و دوازدهم جولای (20 و 21 تیرماه) در بروکسل برگزار می شود.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha