به گزارش نیوزگزاری کیو ام سی از مشهدمقدس، همایش روز ملی صنعت و معدن شامگاه روز گذشته از سوی خانه صنعت و معدن خراسان‌رضوی و با حضور جمعی از فعالان رونقی استان و کشوری در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

اما آنچه در این میان و به‌ویژه در میان تبلیغات این نمایشگاه به چشم آمد و در سالی که مزین به حمایت از کالای ایرانی است زمینه‌ساز تکدر خاطر شد، تبلیغات مربوط به یکی از نوشابه‌های برند خارجی در محل برگزاری این مراسم بود که با شعار حمایت از کالای ایرانی سازگاری نداشت.

تبلیغات نوشابه پپسی براساس آنچه که در تصاویر زیر شاهد آن هستید زینت بخش این مراسم بوده و گویا یکی از اسپانسرهای این برنامه نیز شرکت پپسی بوده است که اجازه داده شده چنین تبلیغات وسیعی در سطح نمایشگاه مشهد همزمان با برگزاری همایش روز ملی صنعت و معدن داشته باشد.

نکته جالب اینکه در این همایش تعداد زیادی از فعالان رونقی خراسان‌رضوی و کشور حضور داشتند که در مصاحبه‌ها و نشست‌های متعدد خود همواره بر حمایت از کالای ایرانی تاکید دارند و معتقدند که با حمایت از کالای ایرانی می‌توان از حجم و میزان بیکاری و همچنین تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی کاست.

اما در این میان براساس مشاهدات عینی نیوزنگار کیو ام سی خراسان‌رضوی در مراسم شب گذشته هیچکدام از مسئولان نسبت به این تبلیغات گسترده نوشابه خارجی در محل همایش اعتراضی نداشتند و قطعا با این رویه یکی به نعل‌زدن و یکی به میخ‌زدن کالای ایرانی مورد حمایت قرار نمی‌گیرد و همه چیز صرفا در حد شعار باقی می‌ماند.

علیرضا هوشنگ‌نژاد در این زمینه در گفت‌وگو با نیوزنگار کیو ام سی اظهار داشت: تبلیغات محیطی برنامه شب گذشته و در واقع هیچکدام از برنامه‌های شب گذشته در اختیار ما نبوده و برنامه در اختیار خانه صنعت و معدن بوده که مجری برنامه بوده است.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی مشهد خاطرنشان کرد: تبلیغات را نیز احتمالاً خودشان واگذار کرده‌اند و ما صرفا برنامه‌های نمایشگاهی و برگزاری نمایشگاه را آنجا تبلیغ کرده‌ایم. جشن روز صنعت و معدن سالیان سال است در این مکان برگزار می‌شود اما در مجموع تمامی تبلیغات صورت گرفته برعهده خانه صنعت و معدن خراسان رضوی به عنوان مجری بوده است.

تماس‌های نیوزنگار کیو ام سی خراسان رضوی برای دریافت پاسخ از سوی مسئولان خانه صنعت و معدن خراسان رضوی بی‌پاسخ مانده و این نیوزگزاری آمادگی دارد نظرات مسئولان خانه صنعت و معدن استان را در این زمینه منتشر کند.

انتهای پیام/ ز

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha