یک هفته پیش بود که در کیو ام سی خواندیم اولین موبایل سامسونگ با رابط کاربری اندروید خالص در پروژه اندروید Go با مدل SM-J260 در دست توسعه است. پیش از آن نیز می دانستیم اولین موبایل اندروید Go سامسونگ گلکسی جی 2 کر (Galaxy J2 Core) خواهد بود. حالا به نظر می رسد شایعه اخیر درباره استفاده از رابط کاربری اندروید خام در موبایل پروژه اندروید Go ساسمونگ صحت ندارد و سامسونگ در آن دستگاه هم رابط کاربری خود بهره خواهد برد. در ادامه با کیو ام سی همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به گلکسی جی ۲ کر (Galaxy J2 Core) و رابط کاربری آن.

همانطور که در تصویر بالا می بینید، موبایل پروژه اندروید Go سامسونگ یا همان گلکسی جی ۲ کر (Galaxy J2 Core) با رابط کاربری سامسونگ اکسپرینس (احتمالا نسخه 9.0) ارایه خواهد شد اما یک تفاوت با موبایل های سامسونگ دارد و آن استفاده از نسخه های لایت و Go برنامه های پرمصرف که به صورت پیش فرض هم نصب می شوند است. مثلا فیس بوک در نسخه لایت و برنامه های گوگل با نسخه Go نصب شده اند. باقی رابط کاربری از جمله لانچر و نوار نوتیفیکیشن ها دقیقا رابط کاربری سامسونگ است.

در تصاویر بالا نیز می توان دو موضوع مهم دیگر را دریافت. به جز اینکه اندروید 8.1 و نسخه Go خواهد بود که کاملا بدیهی است و جز این دو نکته نیست، حافظه داخلی 8 گیگابایتی که 5 گیگابایت آن در اختیار کاربر است را می بینیم. نکته دوم نیز دکمه های روی نمایشگر است که با وجود کم حاشیه نبودن یا حداقل 18:9 بودن نمایشگر گلکسی جی ۲ کر اما تصمیم سامسونگ بر یکپارچه کردن موبایل های خود سبب حضور این دکمه های روی نمایشگر شده است.

نظر شما چیست؟ این استقامت سامسونگ بر روی رابط کاربری خود تا کی ادامه خواهد داشت و آیا مفید است؟ هر چند باید بدانید موبایل های پروژه اندروید Go اجباری به استفاده از رابط کاربری اندروید خام ندارند.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha