به گزارش نیوزگزاری کیو ام سی، رحیم زارع در گفتگوی ویژه نیوزی گفت : ایجاد سامانه ارزی نیما بدون پشتوانه کارشناسی و بر اساس تصمیم یک شبه است و شفافیتی در آن وجود ندارد .

عضو کمیسیون رونقی مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون قیمت ارز را 10 درصد بازار آزاد تعیین می کند نه 90 درصد ارزی که در اختیار دولت است .

زارع گفت: پتروشیمی ها حدود 17 میلیارد دلار ارز خود را به دلیل سیاست های دولت در خارج از کشور یا چرخه صرافی ها نگه داشته یا جرات وارد کردن آن را به کشور ندارند.

وی با بیان اینکه سامانه نیما موجب تقویت واردات و تضعیف صادرت شده است افزود: یکی از اشکالات سامانه نیما تخصیص ارز از همان ابتدای ثبت سفارش است.

عضو کمیسیون رونقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارت های اجاره ای در حال ضربه زدن به رونق کشور است گفت: بانک مرکزی اعلام کند ارز حاصل از صادرات پتروشیمی و فولاد را از میان 600 صرافی مجاز و 22 صرافی نظام بانکی به کدام صرافی ها پرداخت کرده است .

زارع افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی و دوران تحریم ها تجارب ارزی بسیار خوبی داریم اما این تجارب مستند سازی نشده است و بانک مرکزی همچنان آزمون و خطا می کند .

وی گفت: با توجه به اینکه کشور بدون منطق و کار کارشناسی بسیار گران اداره می شود باید در قیمت ارز 4 هزار و 200 تومانی تجدید نظر شود.

عضو کمیسیون رونقی مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون با ارز 4 هزار و 200 تومانی کالا وارد کشور می شود اما وارد کننده همان کالا را به کشورهای همسایه صادر و ارز 7 هزار تومانی می گیرد.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha