به گزارش نیوزنگار رونقی نیوزگزاری کیو ام سی، نگاهی به دادوستدهای بورس در آخرین ماه بهار امسال نشان می‌دهد در این مدت 63 درصد معاملات توسط اشخاص حقوقی و 37 درصد معاملات توسط اشخاص حقیقی صورت گرفته و در خالص معاملات هم برابر با 5470 میلیارد ریال از مالکیت اشخاص حقوقی کاسته و به مالکیت اشخاص حقیقی افزوده شده است.

همچنین اشخاص حقیقی در خرداد امسال 41 درصد خریدها و 33 درصد فروش‌ها را به خود اختصاص دادند. این در حالی است که حقوقی‌های بازار در این مدت، سهم 59 درصدی از خریدها و 67 درصدی از فروش‌ها را به نام خود ثبت کردند.

از سویی دیگر اشخاص حقیقی در ماه گذشته مالکیت خود در سهام 20 گروه را اضافه کردند که در خالص خریدها گروه‌های فلزات اساسی با 1944 میلیارد ریال، محصولات شیمیایی با 1100 میلیارد ریال، استخراج کانه های فلزی با 1077میلیارد ریال، شرکت های چند رشته ای صنعتی با 804 میلیارد ریال و فرآورده‌های نفتی با 469 میلیارد ریال در رتبه‌های اول تا پنجم این فهرست قرار دارند.

همچنین در این مدت حقوقی‌ها نیز مالکیت خود را در 20 صنعت افزایش دادند و صندوق های قابل معامله با 809 میلیارد ریال، بانک ها و موسسات اعتباری با 171 میلیارد ریال، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم‌کن با 55 میلیارد ریال، فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط با 51 میلیارد ریال و محصولات کاغذی با 36 میلیارد ریال پنج گروه نخستی هستند که بیشترین تغییر مالکیت از حقیقی به حقوقی را داشته‌اند.

انتهای پیام/

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha