اسپورت سه: بعد از آنکه کیلین ام‌باپه، ستاره‌ی فرانسه در گیم دیروز مقابل آرژانتین موفق شد رکورد 60ساله‌ی پله در جامهای جهانی را بشکند، پله به او تبریک گفت. ام‌باپه‌ی 19ساله دیروز به اولین فوتبالیست زیر بیست سالی تبدیل شد که بعد از دو گل پله در فینال جام جهانی 1958 مقابل سوئد، موفق شد در یک گیم جام جهانی، بیش از یک بار گلزنی کند.

با اینکه ام‌باپه در سطح جیمی، سالها است که با جیم‌های موناکو و پاریس سن‌ژرمن، چه در لیگ فرانسه و چه در لیگ قهرمانان اروپا می‌درخشد ولی او دیروز در شهر کازان، به معنای واقعی کلمه ورود خود به عرصه‌ی بزرگان دنیای فوتبال را اعلام کرد.

در جریان پیروزی 4-3 فرانسه در مقابل آرژانتین که دیروز در کازان اتفاق افتاد، ام‌باپه با گلهای زیبایی که به ثمر رساند، تعداد گلهای خود در جام جهانی روسیه را به عدد 3 رساند و حالا خود را برای گیم تیم ملی کشورش با اروگوئه در مرحله‌ی یک‌‌چهارم نهایی آماده می‌کند.

وقتی ام‌‌باپه در اسپورتگاه کازان، جایگاه خود را به عنوان یکی از هیجان‌انگیزترین استعدادهای دنیای فوتبال، به زیباترین شکل ممکن تثبیت کرد، پله خیلی زود دست به کار شد تا از حمایت خود از این فوتبالیست جوان سخن بگوید.

پله در حساب توییتر خود نوشت ” تبریک می‌‌گویم کیلین ام‌باپه. دو گل در جام جهانی، آنهم با این سن و سال و جوانی، تو را به جمع بزرگان وارد کرد. برای گیم‌های بعدی هم برایت آرزوی موفقیت می‌کنم. البته به جز گیم مقابل برزیل “.

ام‌باپه بعد از آنکه درمی‌یابد درخشش او در گیم با آرژانتین باعث شده با یکی از بزرگان تاریخ فوتبال مقایسه شود، به مجله‌ی اکیپ فرانسه می‌گوید ” خیلی خوشحالم. بعد از پله، دومین گیمکن زیر بیست سالی شده‌ام که دو گل در یک گیم جام جهانی زده. از خوشحالی در پوست خودم نمی‌گنجم. ولی بیاید واقع‌بین باشیم : پله در سطح و کلاس دیگری است. ولی اینکه اسم آدم در کنار بزرگانی مثل او قرار بگیرد هم فوق‌العاده است. همینطور که قبلاً هم گفته‌ام، جام جهانی پر است از گیمکنان در کلاس جهانی. برای همین فرصت بی‌نظیری است تا آدم نشان دهد چه توانایی‌هایی دارد و چند مرده حلاج است. برای این منظور، جایی بهتر از جام جهانی پیدا نمی‌شود “.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha