مهر: جواد نکونام کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران و دستیار سابق کارلوس کی روش، به ارزیابی اش از شرایط ایران در جام جهانی روسیه و دیدار با تیم مراکش پرداخت.

نکونام با بیان اینکه تیم ملی در هر سه گیم خود در جام جهانی پیروز خواهد شد، تاکید کرد: حتی اگر مطمئن باشم بازنده هستیم، بازهم می گویم برنده می شویم!

مربی سابق تیم ملی ایران همچنین ترکیب این تیم در گیم اول با مراکش را با توضیحات زیر پیش بینی کرد.

دروازه بان:
علیرضا بیرانوند

دفاع چپ:
میلاد محمدی. بعد از مشکلاتی که برای مهرداد پولادی در سمت چپ تیم ملی رخ داد، محمدی به خوبی در این پست جا افتاده است و قطعا در ترکیب تیم ملی حضور دارد.

مدافعان مرکزی:
مرتضی پورعلی گنجی قطعا یکی از مدافعان مرکزی ایران در این گیم است. کمتر کسی به نقش مدافعان توجه می کند ولی من می گویم در حال حاضر بهترین گیمکن ایران پورعلی گنجی است. انتخاب مدافع دیگر کنار پورعلی گنجی سخت است. فکر می کنم روزبه چشمی دیگر مدافع ما باشد چون در چند گیم اخیر تیم ملی در این پست به میدان رفت و باتوجه به حمایت کی روش از او، احتمالا این گیمکن در ترکیب قرار می گیرد.

دفاع راست:
اگر برای برد به زمین برویم، رامین رضاییان در ترکیب است. البته پژمان منتظری هم عملکرد خوبی در این پست دارد.

هافبک دفاعی:
کلیدی ترین پست تیم ملی هافبک دفاعی است. در این پست باید گیمکنی گیم کند که مقابل مدافعان بماند و جلو نرود. در گیم با ترکیه مسعود شجاعی در این پست گیم کرد. مسعود گیمکنی است که رو به جلو خوب کار می کند و به سمت دروازه حریف خطرناکتر است. اگر قرار باشد با دو هافبک دفاعی گیم کنیم احسان حاج صفی و شجاعی گیم خواهند کرد به این شکل که احسان مقابل مدافعان خودمان بماند و جلو نرود. در مجموع فکر می کنم گیم با مراکش را با امید ابراهیمی در این پست شروع کنیم.

هافبک چپ:
حاج صفی چپ یک گیمکن پا به توپ، شوت زن و تکنیکی است که سال خوبی را هم در لیگ یونان پشت سر گذاشت. او گزینه اصلی این پست خواهد بود.

هافبک راست:
انتخاب گیمکن در سمت راست بستگی به مصدومیت اشکان دژاگه دارد. اگر دژاگه به گیم نرسد، شجاعی در این پست گیم خواهد کرد. حتی احتمال گیم کریم انصاریفرد در این پست هست.

بال راست:
مهدی طارمی اگر مصدوم نباشد صد درصد در این پست قرار می گیرد. البته طارمی باید نزدیک سردار آزمون باشد چون گیمکنی نیست که نزدیک به خط گیم کند.

بال چپ:
جهانبخش سال فوق العاده ای را در لیگ هلند پشت سر گذاشت. حتی احتمال دارد در غیاب طارمی، جهانبخش به سمت راست برود و در سمت چپ وحید امیری یا مهدی ترابی استفاده شوند.

مهاجم مرکزی:
به شخصه به رضا قوچان علاقه دارم ولی به نظرم سردار آزمون در ترکیب اصلی قرار می گیرد. سردار تجربه گیم در روسیه را هم دارد و شرایط برایش فراهم است.

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha