اسپورت سه: جام جهانی از روز پنج شنبه آغاز می شود اما برزیل یک هفته بعد اولین گیم خود را مقابل سوئیس انجام خواهد داد. در تیم برزیل، نیمار برای دومین بار در جام جهانی پیراهن شماره ۱۰ را بر تن میکند و به رکورد ریوالدو و ریولینو می‌رسد.

در جام ۱۹۵۴ پینگا هافبک خوش استایل برزیلی ها این پیراهن را بر تن داشت. او در جام جهانی بعدی پیراهنش را از دست داد و سال ۱۹۹۶ نیز در ۷۲ سالگی درگذشت. در ۱۹۵۸ پله شماره ۱۰ را در اختیار گرفت و دو بار متوالی برزیل را به قهرمانی جهان رساند و در سال ۱۹۷۰ نیز بار دیگر جام جهانی را فتح کرد. مهاجم تیم سانتوس در مجموع ۴ جام جهانی با برزیل تجربه کرد.

سپس رولینو، که در عضویت تیم کورینتیانس بود، صاحب این شماره شد. او دو مرتبه با شماره ده در جام جهانی گیم کرد اما برزیلی ها نتوانستند به قهرمانی برسند.

بعد از او نوبت زیکو بود که بهترین شماره تیم را در اختیار بگیرد. او نیز دو جام جهانی را با پیراهن شماره ۱۰ سپری کرد اما نتوانست برزیلی ها را به قهرمانی برساند. زیکو در هر دو جام گیمکن تیم فلامینگو بود.

پس از زیکو، سیلاس و رای گیمکنان تیم اسپورتینگ لیسبون و پاری سن ژرمن شماره ۱۰ را در ایتالیا و آمریکا بر تن کردند و برزیلی ها در جام ۹۴ به قهرمانی رسیدند.

سپس ریوالدو فوق ستاره تیم بارسلونا به میدان آمد. او در جام ۹۸ و ۲۰۰۲ شماره ده را در اختیار داشت و برزیل همراه با این گیمکن در گام جهانی کره و ژاپن قهرمان شد؛ این آخرین قهرمانی سلسائو تاکنون بوده است.

رونالدینیو، کاکا و اکنون نیمار وارثان پیراهن شماره ۱۰ بوده اند و حالا اهالی فوتبال انتظار دارند فوق ستاره تیم پاری سن ژرمن، یک جام جهانی به موزه برزیل هدیه کند.

از پله تا نیمار؛ جذاب‌ترین شماره سلسائو

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha