به گزارش نیوزگزاری کیو ام سی به نقل از بلومبرگ، در حالی که یک سال از زمان آغاز تحریم های عربستان و 3 کشور دیگر عربی علیه قطر به بهانه روابط این کشور با ایران و تامین مالی تروریزم می گذرد، مقامات دولت آمریکا معتقدند ایران تنها برنده این تحریم ها بوده است.

میشائیل گرینوالد، وابسته سابق خزانه داری آمریکا در قطر و کویت گفت، اکنون قطر ایران را به عنوان یک شریک احتمالی می بیند، زیرا به دلیل تحریم های عربستان و متحدانش ایران تنها مجرای خروج قطر است. «ایران تنها پیروز» از هم گسستن کشورهای حاشیه خلیج فارس است. «این دینامیسم جدید قدرت برای ایران بدترین نتیجه اختلاف بین کشورهای عربی است.»

به گفته یک مقام ارشد کاخ سفید، دولت ترامپ با این ارزیابی موافق است که تحریم قطر دو کشور ایران و قطر را به هم نزدیک تر کرده و در نتیجه این بحران، ایران بزرگترین منتفع تلاش ها برای منزوی ساختن قطر بوده است. این مقام آمریکایی گفت، دولت ترامپ ائتلاف به رهبری عربستان را تحت فشار قرار داده تا به تحریم قطر پایان دهد و روابط دیپلماتیک خود با این کشور را مجددا برقرار نماید، اما تاکنون سعودی ها و متحدان عرب آنها تمایلی برای انجام این کار از خود نشان نداده اند.

انتهای پیام/21

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha