بیش از هشت ماه پیش بود که بنچمارک بی نظیر و حیرت برانگیز آیفون X با چیپست Apple A11 Bionic نگاه همگان را به خود خیره کرد. تا پیش از آن بنچمارک ها حدود امتیاز 6700 در بخش چند هسته ای بود و در بخش تک هسته ای به زود 2000 اما امتیاز آیفون X به تریبت بالای 10 هزار و نزدیک به 4200 بود! پس از آن گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس با چیپست اگزینوس 9810 آمدند تا جلوی اپل قدد علم کنند و عملکردشان در بنچمارک GeekBench که پردازش پردازنده مرکزی (CPU) را می سنجد خیلی خوب بود. حالا اما به نظر می رسد که گلکسی اس 9 پلاس می خواهد رکوردی تازه در GeekBench ثبت کند! گلکسی اس 9 پلاس با اندروید 8.1 امتیاز بیش از 11 هزار را در تست چند هسته ای GeekBench ثبت کرده و در ادامه با هم آن را بررسی می کنیم.

کاربر وفادار کیو ام سی با نام کاربری mosayebso که علاقه مند به بحث های سخت افزاری است این بار سریع تر از سایت های خارجی، این خروجی را پیدا کرده و در کیو ام سی به اشتراک گذاشت. ما نیز با بررسی منبع تصمیم گرفتیم آن را با شما در میان بگذاریم. به تصویر زیر توجه کنید:

بنچمارک گلکسی اس 9 پلاس با اندروید 8.1

بنچمارک گلکسی اس 9 پلاس با اندروید 8.1

این بنچمارک گلکسی اس 9 پلاس با اندروید 8.1 است که البته هنوز عرضه عمومی نشده است. بسیار کم سابقه بوده که سامسونگ آپدیت های ریز سیستم عاملی مثل اندروید X.1 را ارایه کند اما به نظر می رسد گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس آپدیت اندروید 8.1 را دریافت خواهند کرد و پس از این آپدیت نسخه اگزینوس 9810 آن ها به قرار بالاست! این یک رکوردشکنی بی سابقه است و نشان می دهد که سامسونگ در ساخت قدرتمندترین چیپست بخش موبایل موفق بوده است. البته تنها چند ماه تا ارایه چیپست اپل A12 فرصت باقی است و این رقابت همچنان ادامه دار خواهد بود!

برای مقایسه اما فعلا می توان آیفون X را با iOS 12 در مقابل گلکسی اس 9 پلاس با اندروید 8.1 قرار داد:

بنچمارک آیفون X با iOS 12

بنچمارک آیفون X با iOS 12

می بینیم که هر چند در بخش تک هسته ای هنوز فاصله قابل توجهی وجود دارد اما در بخش چند هسته ای بالاخره اگزینوس 9810 توانسته به لطف اندروید 8.1 از سر اپل A11 بایونیک بگذرد! نظر شما چیست؟ قدرت پردازشگر مرکزی موبایل شما چقدر برایتان اهمیت دارد؟

متاسفم! ارسال دیدگاه بسته شده است.

© 2018 کیو ام سی Suffusion theme by Sayontan Sinha